dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Štvanice se stala rájem pro pejskaře, může za to modrá HolKa
Nový pražský přívoz mezi Holešovicemi a Karlínem. Foto: archiv

Štvanice se stala rájem pro pejskaře, může za to modrá HolKa

Nový přívoz, který dle návrhů veřejnosti dostal jméno HolKa (HolešoviceKarlín), již měsíc brázdí vody Vltavy. Za tu dobu po trase Holešovice – Štvanice – Karlín plulo téměř sedm tisíc pasažérů. Obrovský zájem je i o venčení psů na Štvanici. Do dnešního dne jich bylo přepraveno tisíc, což je rekord mezi pražskými přívozy.

„Věřili jsme, že si nový přívoz své pasažéry najde, ale dosavadní zájem o tuto službu v mnohém překonává naše očekávání. Velice mě těší obrovský ohlas, který mezi obyvateli Holešovic vzbudila možnost dobře dostupné zeleně na Štvanici, což byl jeden z důvodů, proč jsme s myšlenkou přívozu přišli,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.     

HolKa je z hlediska přepravy psů jednoznačně nejvytíženějším přívozem v Praze. Značný zájem je také o spojení mezi oběma vltavskými břehy. Nejvíce pasažérů přívoz přepraví odpoledne od 14 do 18 hodin.

„Přívoz P7 je velmi oblíbený. Denně jej využije 200 až 400 osob, čímž se nyní řadí na pozici třetího nejvyužívanějšího přívozu PID. Podle průzkumu, který jsme realizovali koncem srpna, jej 78 procent pasažérů využívá v rámci volného času, což se ovšem nyní po prázdninách může změnit,“ řekl ředitel organizace ROPID Petr Tomčík.

Podle dopravního průzkumu organizace Ropid na sklonku prázdnin přívozem cestovalo do práce 15 procent pasažérů, 6 procent jej využívalo po cestě na jídlo či na nákup. Z průzkumu dále vyplynulo, že 50 procent cestujících při své cestě využilo pouze přívozu, 43 procent cestujících na jednom břehu navázalo dalším prostředkem MHD, 6 procent využilo hromadné dopravy na obou březích.

 „Občané s námi o přívozu hojně komunikují, řadu pozitivních ohlasů máme také od převozníků. Zároveň nám chodí návrhy na další zlepšení, jako jsou změny provozní doby nebo úpravy přístupových cest. V této souvislosti chceme jednat s magistrátem a Prahou 8 o karlínské straně, odkud je přívoz velmi špatně dostupný,“ řekl místostarosta Ondřej Mirovský.


Další články
Nahoru