dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Stůl, wifi, výhled na Hradčany. V pražských parcích asi vzniknou pracovny, první v Riegráči
Natáčení spotu v Riegrových sadech k projektu Pracovna v parku. Pokud budou plány studentů realizovány, lidé tady budou sedět u stolů. Foto: FB Pracovna v parku

Stůl, wifi, výhled na Hradčany. V pražských parcích asi vzniknou pracovny, první v Riegráči

V pražských Riegrových sadech by mohla v průběhu léta vyrůst první pracovna v parku. S nápadem přišli studenti architektury, kteří chtějí na trávu s výhledem na Hradčany umístit stoly a lavičky. K dispozici budou zdarma zásuvky a připojení na wifi, řekla spoluautorka projektu Andrea Kosařová.

Lidé mohou na realizaci přispět prostřednictvím veřejné sbírky na síti HitHit. Na příspěvcích od lidí je projekt závislý. Studenti musí vybrat 150 000 korun. Nejnižší částka příspěvku je 100 korun. Dárci se mohou těšit na odměny.

„Najdete tam třeba připravenou svačinku do parku nebo celé piknikové menu. Firmy zas mohou za svoji podporu získat například místa ve sdílené kanceláři. Nebo jim uspořádáme pro jejich zaměstnance brazilskou párty či koncert klasické hudby v parku," uvedla Kosařová.

pracovna-v-parku-vizualizace-nahled

Vizualizace pracovny v parku

Potřebná povolení od úřadů už studenti získali. Pokud vyberou dostatek peněz, mohly by dřevěné stolky a lavice s pevnou podsadou stát v parku už v srpnu. 

Ve spolupráci s Prahou 2 a 3 vznikají nápady na další místa, kde by mohly podobné pracovny v budoucnu vyrůst.

Například Městská část Praha 3 uvažuje o zakomponování podobného místa do přestavby parku na Kostnickém náměstí.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru