dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Studujte ve Francii. Přihlášky do 28. února

Až do 28. února se můžete přihlásit do výběrového řízení ke studiu na střední škole ve Francii.

Francouzský institut v Praze nabízí žákům ZŠ (9. třída) a studentům středních škol ve věku 15–17 let možnost odjet studovat na jeden školní rok na střední školu (lyceum) do Francie.

Do programu „Rok ve Francii“ se mohou hlásit žáci, kteří studují francouzský jazyk a kteří mají velkou motivaci strávit rok v zahraničí, poznat nové prostředí, nalézt nové přátele a osamostatnit se.

Roční náklady na pobyt ve Francii představují cca 130 000,– Kč a zahrnují ubytování v internátě školy, stravování (plná penze), víkendové pobyty v hostitelské rodině, dopravu, pojištění a kapesné.

Vybraní uchazeči o studium odjíždějí na francouzská lycea se všeobecným zaměřením (školy gymnaziálního typu). Do projektu mohou být přijímání také studenti odborných škol s dobrou znalostí francouzského jazyka. Tito studenti jsou pak umisťování do podobně zaměřených škol.

Další informace o podmínkách výběrového řízení a formuláře ke stažení jsou k dispozici na stránkách Francouzského institutu v Praze www.ifp.cz/Program-Rok-ve-Francii

Kontakt: Mgr. Jiří Votava, e-mail: jiri.votava@ifp.cz


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru