dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Studium pro maminky na mateřské. Zdarma
Účast v projektu je zdarma. Foto: ČZU

Studium pro maminky na mateřské. Zdarma

Poskytnout adekvátní odpověď na potřeby žen na mateřské a rodičovské dovolené, které se vrací na trh práce, je posláním projektu s názvem „Efektivní návrat ekonomicky vzdělaných žen na trh práce po rodičovské dovolené 2015“

Ženy, které se vrací po mateřské či rodičovské dovolené na pracovní trh, potřebují získat orientaci v nejnovějších informacích z oboru, prokázat zaměstnavateli aktivitu při návratu na trh práce a mít možnost studovat v takové formě, která je časově a obsahově flexibilní, aby mohly sladit péči o rodinu a studium zároveň.

Odpovědí na tyto potřeby je vzdělávání přes internet, které se skládá z šesti on-line kurzů:
1. Účetnictví a daně,
2. Informatika,
3. Pracovní právo,
4. Komunikace a sebeprezentace,
5. Anglický jazyk,
6. Podnikání – založení firmy. Součástí kurzů jsou multimediální materiály.

„Cílem je, aby ženy našly zaměstnání, které odpovídá jejich kvalifikaci, schopnostem a dovednostem. Tím dojde ke zvýšení rentability prostředků, které do jejich vzdělání vložila jak společnost, tak ony samy,“ říká manažerka projektu Ing. Martina Konečná.

Vzdělávací kurzy jsou určeny ženám na mateřské/rodičovské dovolené, případně do dvou let od jejího skončení nebo pro rodiče samoživitele s dětmi do 15 let věku, kteří prokáží vazbu na hl. m. Praha (bydliště, zaměstnání, studium). Projekt je zaměřen také na muže v obdobné situaci.

Účast v projektu je pro uvedenou cílovou skupinu zdarma. Účastnice si samy volí vzdělávací kurzy, které vyhovují jejich potřebám. Mohou studovat všechny, ale také třeba jen jeden z nich. Protože jsou kurzy on-line, organizace studijního času je zcela na účastnicích, podle jejich aktuálních možností. Na konci každého kurzu je závěrečný test, po jeho úspěšném složení získají certifikát ČZU v Praze.

K 11. květnu 2015 studuje přes internet již více jak 80 maminek.

Projekt bude ukončen 31. října 2015, všichni přihlášení však budou moci dále studovat.

Více informací o projektu naleznete na www.evyna.cz.


Další články
Nahoru