dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská kultura

Studio DVA na Vyšehradě

Již 11. ročník Metropolitního léta hereckých osobností letos proběhne od 24. června do 30. srpna na Letní scéně Vyšehrad a Starém purkrabství. Druhou dekádu tradiční divadelní přehlídky obohatí premiéra situační komedie Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a již počtvrté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Letos např. exkluzivní vystoupení Jany Kirschner

Novinkou je Léto slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna (14. –28. 8.) v divadle Studio DVA. Připraveno je celkem sedm představení, mezi kterými je i jedna česká premiéra.

Diváci se mohou těšit na taková jména slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Zdena Studenková, Anna Šišková či Ján Koleník, Zuzana Mauréry a mnoho dalších.

Představení na Letní scéně Vyšehrad začínají ve 20 hodin, pouze představení Vše o mužích začíná v 19 hodin. Do areálu je vstup umožněn vždy 30 minut před začátkem představení/koncertu.

Představení se konají i za deště a nepříznivého počasí. Jeviště je kryté a diváci dostávají pláštěnky.


Další články
Nahoru