Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Bohnicích vznikne skatepark pro začátečníky i pokročilé
Vizualizace bohnického skateparku. Zdroj: MČ Praha 8

V Bohnicích vznikne skatepark pro začátečníky i pokročilé

Minulý týden schválilo vedení Prahy 8 studii skateparku Glowackého v Bohnicích. O usnesení informoval jeho předkladatel, místostarosta Prahy 8 pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík (STAN). Tuto studii odsouhlasila na konci minulého roku také Komise Rady městské části pro územní rozvoj a památkovou péči.

„Design skateparku, jeho charakter a parametry navržených překážek vychází z jednání s místními budoucími uživateli a situace s inženýrskými sítěmi v místě stavby. Letos bude studie rozpracována do podrobného projektu a zažádáme o stavební povolení. Finance na projekt v řádech milionů jsme získali v rámci vyjednávání s developery,“ uvedl Hřebík. 

Skatepark tvoří více propojených ploch, které kombinují streetové překážky bazénové nebo rádiusové překážky. Plochy jsou propojeny cestami, které obsahují menší flatové překážky. 

Jedna větší plocha o rozloze 1000 metrů čtverečních bude určena pro street a dvě menší ploše o rozloze 200 a 315 metrů čtverečních pro bazén a mini rampy. Větší streetovou plochu a dvě menší plochy spojuje plocha ze zámkové dlažby, která tvoří funkční prostor pro využití jezdci a zároveň využívá prostor ochranného pásma inženýrských sítí. 

„Tento prostor plynule navazuje na přilehlé pěší komunikace, které jsou v okolí. Obtížnost překážek je nastavená jak pro začínající, tak pro pokročilé jezdce,“ dodal Hřebík.


Autor: Karel Netolický

Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

Včera ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru