dnes
Pondělí - zatazeno
13°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
14°C
Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5
S novou výstavbou budou v Praze 5 přibývat školáci. Ilustrační foto: Freeimages.com

Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5

Praha 5 nechá zpracovat studii okolí ulice Peroutkova na pomezí Jinonic a Košíř. V návaznosti na výsledcích by tam mohla společnost Penta postavit základní školu. Radnice také nechá vypracovat studii rozšíření základní školy Nepomucká a chce jednat ohledně magistrátních pozemků u ulice V Cibulkách, kde by také mohla vzniknout škola. Vyplývá to z usnesení radních městské části.

Praha 5 si nechala zpracovat demografickou analýzu, podle které bude v důsledku plánované bytové výstavby potřebovat více než 1500 míst pro školáky navíc. Nejvíc jich bude nutné vybudovat právě v oblasti Košíř a okolí, kde je již nyní počet míst nedostačující.

Napomoci by mohlo rozšíření areálu základní školy Nepomucká o budovy pro dalších 300 žáků prvního stupně. Plánovaná studie má v budoucnu sloužit jako podklad pro změnu územního plánu.

V případě stavby u Peroutkovy ulice nejprve radnice zpracuje urbanistickou studii, která by měla nalézt vhodné místo pro stavbu další školy. Tu by měla na základě dohody s radnicí zaplatit Penta namísto původně plánovaného umístění u projektu Waltrovka, které se ukázalo jako nevhodné.

Další zařízení by mohlo vzniknout při ulicích Na Výši a V Cibulkách ve stávajícím areálu speciální základní školy. Pozemky vlastní magistrát, radnice proto připravila zadání studie, které mu předá jako podklad pro případné svěření pozemků do správy městské části nebo jiný další postup.

Nová škola má vzniknout také v plánované nové čtvrti na brownfieldu mezi Smíchovským nádražím a Na Knížecí, který plánuje firma Sekyra Group.

Podle demografické prognózy radnice vzroste do konce roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 86 000 o 12 000 až 19 000 lidí. Výrazně má růst počet dětí i seniorů.


Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

22. října 2020 v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

22. října 2020 v 09:52

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ...

Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř. Bude sloužit k projektu výuky českých dětí ve světě

22. října 2020 v 06:11

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky hlavního města Prahy. Uskutečnění celého projektu od jeho návrhu a vizualizace až k otevření inovačního vzdělávacího prostoru vyšlo hlavní město na 2,2 milionu korun bez DPH. Laboratoř bude nyní...

Praha 5 prodlužuje dobu hlasování o Participativním rozpočtu

21. října 2020 ve 21:16

Radnice Prahy 5 prodloužila dobu, po kterou může veřejnost hlasovat v rámci Participativního rozpočtu. Vybírat projekty můžete až do 15. listopadu 2020.

Další články
Nahoru