Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5
S novou výstavbou budou v Praze 5 přibývat školáci. Ilustrační foto: Freeimages.com

Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5

Praha 5 nechá zpracovat studii okolí ulice Peroutkova na pomezí Jinonic a Košíř. V návaznosti na výsledcích by tam mohla společnost Penta postavit základní školu. Radnice také nechá vypracovat studii rozšíření základní školy Nepomucká a chce jednat ohledně magistrátních pozemků u ulice V Cibulkách, kde by také mohla vzniknout škola. Vyplývá to z usnesení radních městské části.

Praha 5 si nechala zpracovat demografickou analýzu, podle které bude v důsledku plánované bytové výstavby potřebovat více než 1500 míst pro školáky navíc. Nejvíc jich bude nutné vybudovat právě v oblasti Košíř a okolí, kde je již nyní počet míst nedostačující.

Napomoci by mohlo rozšíření areálu základní školy Nepomucká o budovy pro dalších 300 žáků prvního stupně. Plánovaná studie má v budoucnu sloužit jako podklad pro změnu územního plánu.

V případě stavby u Peroutkovy ulice nejprve radnice zpracuje urbanistickou studii, která by měla nalézt vhodné místo pro stavbu další školy. Tu by měla na základě dohody s radnicí zaplatit Penta namísto původně plánovaného umístění u projektu Waltrovka, které se ukázalo jako nevhodné.

Další zařízení by mohlo vzniknout při ulicích Na Výši a V Cibulkách ve stávajícím areálu speciální základní školy. Pozemky vlastní magistrát, radnice proto připravila zadání studie, které mu předá jako podklad pro případné svěření pozemků do správy městské části nebo jiný další postup.

Nová škola má vzniknout také v plánované nové čtvrti na brownfieldu mezi Smíchovským nádražím a Na Knížecí, který plánuje firma Sekyra Group.

Podle demografické prognózy radnice vzroste do konce roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 86 000 o 12 000 až 19 000 lidí. Výrazně má růst počet dětí i seniorů.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Dobrovolní hasiči ze Stodůlek zasahují v Českém Švýcarsku

2. srpna 2022 ve 21:39

V pondělí večer odjela posádka Tatry 815 dobrovolných hasičů ze Stodůlek pomáhat s likvidací rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku. Na místě zasahují stovky profesionálních a dobrovolných hasičů a posádky je třeba střídat. Stodůlečtí hasiči budou na místě do konce týdne, aktuálně lokalizují...

V Praze platí od 3. srpna zákaz rozdělávání ohňů

2. srpna 2022 ve 21:35

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od středy 3. srpna od 11 hodin do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Další články
Nahoru