dnes
Sobota - prehanky-dest
22°C
zítra
Neděle - polojasno
26°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
27°C
Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5
S novou výstavbou budou v Praze 5 přibývat školáci. Ilustrační foto: Freeimages.com

Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5

Praha 5 nechá zpracovat studii okolí ulice Peroutkova na pomezí Jinonic a Košíř. V návaznosti na výsledcích by tam mohla společnost Penta postavit základní školu. Radnice také nechá vypracovat studii rozšíření základní školy Nepomucká a chce jednat ohledně magistrátních pozemků u ulice V Cibulkách, kde by také mohla vzniknout škola. Vyplývá to z usnesení radních městské části.

Praha 5 si nechala zpracovat demografickou analýzu, podle které bude v důsledku plánované bytové výstavby potřebovat více než 1500 míst pro školáky navíc. Nejvíc jich bude nutné vybudovat právě v oblasti Košíř a okolí, kde je již nyní počet míst nedostačující.

Napomoci by mohlo rozšíření areálu základní školy Nepomucká o budovy pro dalších 300 žáků prvního stupně. Plánovaná studie má v budoucnu sloužit jako podklad pro změnu územního plánu.

V případě stavby u Peroutkovy ulice nejprve radnice zpracuje urbanistickou studii, která by měla nalézt vhodné místo pro stavbu další školy. Tu by měla na základě dohody s radnicí zaplatit Penta namísto původně plánovaného umístění u projektu Waltrovka, které se ukázalo jako nevhodné.

Další zařízení by mohlo vzniknout při ulicích Na Výši a V Cibulkách ve stávajícím areálu speciální základní školy. Pozemky vlastní magistrát, radnice proto připravila zadání studie, které mu předá jako podklad pro případné svěření pozemků do správy městské části nebo jiný další postup.

Nová škola má vzniknout také v plánované nové čtvrti na brownfieldu mezi Smíchovským nádražím a Na Knížecí, který plánuje firma Sekyra Group.

Podle demografické prognózy radnice vzroste do konce roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 86 000 o 12 000 až 19 000 lidí. Výrazně má růst počet dětí i seniorů.


Praha 8 sbírá vavříny, dostala několik ocenění za komunikaci

Včera v 07:56

Zlatý erb za webové stránky, Zlatý lajk za facebookový profil, cena Radniční listy za Osmičku…tři medailová ocenění v letošním roce v rámci Hl. města Prahy. 

Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

13. srpna 2020 ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Další články
Nahoru