Dnes Pondělí - oblacno -1°C
Zítra Úterý - snih -3°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5
S novou výstavbou budou v Praze 5 přibývat školáci. Ilustrační foto: Freeimages.com

Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5

Praha 5 nechá zpracovat studii okolí ulice Peroutkova na pomezí Jinonic a Košíř. V návaznosti na výsledcích by tam mohla společnost Penta postavit základní školu. Radnice také nechá vypracovat studii rozšíření základní školy Nepomucká a chce jednat ohledně magistrátních pozemků u ulice V Cibulkách, kde by také mohla vzniknout škola. Vyplývá to z usnesení radních městské části.

Praha 5 si nechala zpracovat demografickou analýzu, podle které bude v důsledku plánované bytové výstavby potřebovat více než 1500 míst pro školáky navíc. Nejvíc jich bude nutné vybudovat právě v oblasti Košíř a okolí, kde je již nyní počet míst nedostačující.

Napomoci by mohlo rozšíření areálu základní školy Nepomucká o budovy pro dalších 300 žáků prvního stupně. Plánovaná studie má v budoucnu sloužit jako podklad pro změnu územního plánu.

V případě stavby u Peroutkovy ulice nejprve radnice zpracuje urbanistickou studii, která by měla nalézt vhodné místo pro stavbu další školy. Tu by měla na základě dohody s radnicí zaplatit Penta namísto původně plánovaného umístění u projektu Waltrovka, které se ukázalo jako nevhodné.

Další zařízení by mohlo vzniknout při ulicích Na Výši a V Cibulkách ve stávajícím areálu speciální základní školy. Pozemky vlastní magistrát, radnice proto připravila zadání studie, které mu předá jako podklad pro případné svěření pozemků do správy městské části nebo jiný další postup.

Nová škola má vzniknout také v plánované nové čtvrti na brownfieldu mezi Smíchovským nádražím a Na Knížecí, který plánuje firma Sekyra Group.

Podle demografické prognózy radnice vzroste do konce roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 86 000 o 12 000 až 19 000 lidí. Výrazně má růst počet dětí i seniorů.


Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Dnes v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Dnes v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru