Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 5°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5
S novou výstavbou budou v Praze 5 přibývat školáci. Ilustrační foto: Freeimages.com

Studie pro nové základní školy zpracuje Praha 5

Praha 5 nechá zpracovat studii okolí ulice Peroutkova na pomezí Jinonic a Košíř. V návaznosti na výsledcích by tam mohla společnost Penta postavit základní školu. Radnice také nechá vypracovat studii rozšíření základní školy Nepomucká a chce jednat ohledně magistrátních pozemků u ulice V Cibulkách, kde by také mohla vzniknout škola. Vyplývá to z usnesení radních městské části.

Praha 5 si nechala zpracovat demografickou analýzu, podle které bude v důsledku plánované bytové výstavby potřebovat více než 1500 míst pro školáky navíc. Nejvíc jich bude nutné vybudovat právě v oblasti Košíř a okolí, kde je již nyní počet míst nedostačující.

Napomoci by mohlo rozšíření areálu základní školy Nepomucká o budovy pro dalších 300 žáků prvního stupně. Plánovaná studie má v budoucnu sloužit jako podklad pro změnu územního plánu.

V případě stavby u Peroutkovy ulice nejprve radnice zpracuje urbanistickou studii, která by měla nalézt vhodné místo pro stavbu další školy. Tu by měla na základě dohody s radnicí zaplatit Penta namísto původně plánovaného umístění u projektu Waltrovka, které se ukázalo jako nevhodné.

Další zařízení by mohlo vzniknout při ulicích Na Výši a V Cibulkách ve stávajícím areálu speciální základní školy. Pozemky vlastní magistrát, radnice proto připravila zadání studie, které mu předá jako podklad pro případné svěření pozemků do správy městské části nebo jiný další postup.

Nová škola má vzniknout také v plánované nové čtvrti na brownfieldu mezi Smíchovským nádražím a Na Knížecí, který plánuje firma Sekyra Group.

Podle demografické prognózy radnice vzroste do konce roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 86 000 o 12 000 až 19 000 lidí. Výrazně má růst počet dětí i seniorů.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru