Dnes Neděle - polojasno 19°C
Zítra Pondělí - jasno 24°C
Neděle 13. 6. 2021
Svátek má Antonín
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Studie oprav okolí stanice metra Budějovická bude dokončena za rok
Budějovické náměstí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Studie oprav okolí stanice metra Budějovická bude dokončena za rok

Studie oprav prostoru v okolí stanice pražského metra C Budějovická, takzvaného Budějovického náměstí, bude dokončena do srpna 2021. Město vyjde na asi osm milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Ti zároveň rozšířili komisi, která má na starosti koordinaci příprav rekonstrukce. Plocha, která se bude opravovat, má 40 980 metrů čtverečních a má několik vlastníků včetně Prahy.

„V řešeném území je relativně malý počet vlastníků, majetkově se však hranice navzájem prolínají často bez ohledu na funkční a prostorové vazby v území," píše se v dokumentu.

Cílem studie bude vytvořit z náměstí centrum Prahy 4, kdy je dopravním uzlem a zároveň naplňuje jak strategické územně plánovací záměry města, tak ekonomické zájmy všech zúčastněných. Dokument bude brát v potaz také rekonstrukci stanice metra.

Nejvyšší částku spolkne management projektu, a to 2,5 milionu korun. Peníze půjdou na zaplacení týmu a jeho koordinaci. Pořízení ekonomicko-funkční studie proveditelnosti vyjde na 2,3 milionu a na půl milionu právní služby. Další peníze půjdou mimo jiné na marketing a PR nebo řízení projektu. Každá částka bude schvalována samostatně.

Hlavní město letos na konci února získalo stavební povolení na rekonstrukci terasy nad stanicí metra, která byla kvůli havarijnímu stavu předloni v lednu dočasně uzavřena a některé části jsou stále nepřístupné.

Minulé vedení magistrátu chtělo terasu původně zbourat. Po téměř deseti měsících ji ale nechalo podepřít vzpěrami, které jsou u východu z metra dosud, a jižní výstup z metra byl opět otevřen.

Uzavření pasáže se od začátku nelíbilo obchodnímu centru DBK, které tu sídlí. S ním město bezvýsledně jednalo o možném odprodeji terasy obchodnímu centru. Proti uzavření se tehdy postavila také radnice Prahy 4.


Poplatek za komunální odpad lze nově uhradit na Portálu Pražana

Dnes v 07:07

Termín splatnosti poplatku za komunální odpad se blíží a k obvyklým možnostem způsobu úhrady letos přibude novinka, díky které lze poplatek vyřešit z domova prostřednictvím Portálu Pražana. 

Dvě stovky hackerů budou řešit velké celosvětové problémy

10. června 2021 v 07:41

Ve dnech 11. a 12. června se v Praze uskuteční GreenHack, evropský inovační maraton, jehož cílem je posílit udržitelnost chování spotřebitelů stejně jako aktivit globálních firem. 

Na Černém Mostě byla dokončena hrubá stavba největšího parkoviště v Praze

10. června 2021 v 07:31

Hlavní město dokončilo hrubou stavbu nového parkovacího domu P+R v Praze na Černém Mostě. Čtyřpodlažní budova u Chlumecké ulice bude s kapacitou 880 míst největším samostatně stojícím parkovištěm v Praze. Investice převyšující půl miliardy korun pomůže dojíždějícím přesednout z automobilů do...

Další peníze na byty spravované městskými částmi

9. června 2021 v 11:36

Rada hlavního města Prahy projednala uvolnění dalších finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Díky nim vznikne nová výstavba a opravy také čekají bytové jednotky ve správě několika městských částí.

Další články
Nahoru