Dnes Pátek - jasno 4°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Studie oprav okolí stanice metra Budějovická bude dokončena za rok
Budějovické náměstí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Studie oprav okolí stanice metra Budějovická bude dokončena za rok

Studie oprav prostoru v okolí stanice pražského metra C Budějovická, takzvaného Budějovického náměstí, bude dokončena do srpna 2021. Město vyjde na asi osm milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Ti zároveň rozšířili komisi, která má na starosti koordinaci příprav rekonstrukce. Plocha, která se bude opravovat, má 40 980 metrů čtverečních a má několik vlastníků včetně Prahy.

„V řešeném území je relativně malý počet vlastníků, majetkově se však hranice navzájem prolínají často bez ohledu na funkční a prostorové vazby v území," píše se v dokumentu.

Cílem studie bude vytvořit z náměstí centrum Prahy 4, kdy je dopravním uzlem a zároveň naplňuje jak strategické územně plánovací záměry města, tak ekonomické zájmy všech zúčastněných. Dokument bude brát v potaz také rekonstrukci stanice metra.

Nejvyšší částku spolkne management projektu, a to 2,5 milionu korun. Peníze půjdou na zaplacení týmu a jeho koordinaci. Pořízení ekonomicko-funkční studie proveditelnosti vyjde na 2,3 milionu a na půl milionu právní služby. Další peníze půjdou mimo jiné na marketing a PR nebo řízení projektu. Každá částka bude schvalována samostatně.

Hlavní město letos na konci února získalo stavební povolení na rekonstrukci terasy nad stanicí metra, která byla kvůli havarijnímu stavu předloni v lednu dočasně uzavřena a některé části jsou stále nepřístupné.

Minulé vedení magistrátu chtělo terasu původně zbourat. Po téměř deseti měsících ji ale nechalo podepřít vzpěrami, které jsou u východu z metra dosud, a jižní výstup z metra byl opět otevřen.

Uzavření pasáže se od začátku nelíbilo obchodnímu centru DBK, které tu sídlí. S ním město bezvýsledně jednalo o možném odprodeji terasy obchodnímu centru. Proti uzavření se tehdy postavila také radnice Prahy 4.


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Další články
Nahoru