dnes
Středa - zatazeno
2°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - mlha
0°C
Studie oprav okolí stanice metra Budějovická bude dokončena za rok
Budějovické náměstí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Studie oprav okolí stanice metra Budějovická bude dokončena za rok

Studie oprav prostoru v okolí stanice pražského metra C Budějovická, takzvaného Budějovického náměstí, bude dokončena do srpna 2021. Město vyjde na asi osm milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Ti zároveň rozšířili komisi, která má na starosti koordinaci příprav rekonstrukce. Plocha, která se bude opravovat, má 40 980 metrů čtverečních a má několik vlastníků včetně Prahy.

„V řešeném území je relativně malý počet vlastníků, majetkově se však hranice navzájem prolínají často bez ohledu na funkční a prostorové vazby v území," píše se v dokumentu.

Cílem studie bude vytvořit z náměstí centrum Prahy 4, kdy je dopravním uzlem a zároveň naplňuje jak strategické územně plánovací záměry města, tak ekonomické zájmy všech zúčastněných. Dokument bude brát v potaz také rekonstrukci stanice metra.

Nejvyšší částku spolkne management projektu, a to 2,5 milionu korun. Peníze půjdou na zaplacení týmu a jeho koordinaci. Pořízení ekonomicko-funkční studie proveditelnosti vyjde na 2,3 milionu a na půl milionu právní služby. Další peníze půjdou mimo jiné na marketing a PR nebo řízení projektu. Každá částka bude schvalována samostatně.

Hlavní město letos na konci února získalo stavební povolení na rekonstrukci terasy nad stanicí metra, která byla kvůli havarijnímu stavu předloni v lednu dočasně uzavřena a některé části jsou stále nepřístupné.

Minulé vedení magistrátu chtělo terasu původně zbourat. Po téměř deseti měsících ji ale nechalo podepřít vzpěrami, které jsou u východu z metra dosud, a jižní výstup z metra byl opět otevřen.

Uzavření pasáže se od začátku nelíbilo obchodnímu centru DBK, které tu sídlí. S ním město bezvýsledně jednalo o možném odprodeji terasy obchodnímu centru. Proti uzavření se tehdy postavila také radnice Prahy 4.


Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Dnes v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Dnes ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Dnes ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Dnes v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Jak vidí děti bezpečnost na Jižním Městě

22. listopadu 2020 ve 12:09

Jižní Město se potýká s problémem společným nejen sídlištím, ale většině městských čtvrtí – množstvím veřejných prostranství, často nízké kvality. Mnohá jsou spíše zbytkovými prostory mezi budovami, které slouží nanejvýš jako zkratky pro chodce nebo...

Další články
Nahoru