dnes
Čtvrtek - jasno
25°C
zítra
Pátek - skorojasno
28°C
pozítří
Sobota - skorojasno
30°C
Studentský měsíc odstartuje stavba májky v centru a zakončí ho festival pod širým nebem

Studentský měsíc odstartuje stavba májky v centru a zakončí ho festival pod širým nebem

Už dnes se sejdou studenti na Vodičkově a Jungmannově ulici, kde postaví májku. Slavnostně tak odstartují Studentský měsíc. Na stejném místě to dělají každý rok. Oslavy jara a studentského života během dubna oživí hned několik menších i větších akcí. Mezi ně patří například tradiční volba krále a královny Pražského Majálesu v kategorii pro vysoké školy, pro střední školy se odehraje volba prince a princezny. Součástí doprovodného programu bude též hudební soutěž studentských kapel. Vítězná kapela zahraje „po boku“ ostřílených hudebníků na jednodenním festivalu pod širým nebem. Ten letos připadá na sobotu 27. dubna. 

Tradiční soutěž studentských kapel, volba krále a královny Majálesu či volba prince a princezny z řad středoškolských studentů. I to je součástí studentských oslav, jenž jsou spojené s Majálesem. „Pražský Majáles není jen dobře známý hudební festival v Letňanech, ale především studentský měsíc plný oslav a akcí. Studentský měsíc – duben – odstartuje už v pondělí stavbou májky. Na její stavbě se budou podílet studenti středních i vysokých škol. Slavnostního aktu se zúčastní také kandidáti na krále a královnu Majálesu a jejich družiny. Chceme tak vyzdvihnout spolupráci studentů,“ říká jeden z organizátorů Pražského Majálesu Patrik Brhel.

Stavba májky začne ve 13 hodin, kdy se představí i kandidáty na krále a královny. „Ve dvě hodiny odpoledne začnou studenti zdobit májku, kterou následně slavnostně vztyčí a zakotví,“ doplňuje Brhel. Tento den budou večerní oslavy spojené se zahájením Studentského měsíce pokračovat posezením v Riegrových sadech.

Vítěz soutěže studentských kapel vystoupí v Letňanech
 

Během Studentského měsíce se mohou lidé těšit na mnoho studentských aktivit, projektu a soutěží jako je například soutěž studentských kapel, do které se zapojí studenti střední i vysokých škol. O vítězné kapele rozhodnou návštěvníci už 4. dubna v pražském Rock Café. „V soutěži bojují střední a vysoké školy. O tom, která kapela zahraje na hlavním pódiu Pražského Majálesu rozhodnou přímo návštěvníci klubu hlasováním,“ vysvětluje Brhel. Vítěz si zahraje na Pražském Majálesu, který se odehraje v sobotu 27. dubna v Letňanech.

Všechny akce doprovodného programu mají Pražany naladit na hlavní den oslav, kterým je letos 27. duben „V tento den vyjde z místa, kde postavíme májku, průvod, tvořený kandidáty na krále a královny Majálesu, jejich družinami a dalšími studenty z jednotlivých univerzit. V letošním Majálesovém průvodu také zahrají velká hudební jména jako jsou kapely Jelen, Mydy Rabycad, Mirai nebo Marek Ztracený. Společně pak zahájí program samotného festivalu v Letňanech,“ vykresluje Brhel. Zahrají na něm také kapely Kryštof, Rybičky 48 a Mandrage. Vedle zmíněných hvězd vystoupí také vítězná studentská kapela, o které rozhodnout lidé už 4. dubna v pražském Rock Café.

O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open-air festival, na kterém se volí král a královna z řad vysokoškolských studentů a princ a princezna z řad středoškolských studentů. Pražský Majáles 2019 se uskuteční v sobotu 27. dubna 2019 v pražských Letňanech.

Kompletní informace lze najít na webu www.praha.majales.cz.


Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

Včera ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

Včera v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

4. srpna 2020 v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Další články
Nahoru