dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - polojasno
21°C
pozítří
Středa - zatazeno
23°C
Studentský měsíc odstartuje stavba májky v centru a zakončí ho festival pod širým nebem

Studentský měsíc odstartuje stavba májky v centru a zakončí ho festival pod širým nebem

Už dnes se sejdou studenti na Vodičkově a Jungmannově ulici, kde postaví májku. Slavnostně tak odstartují Studentský měsíc. Na stejném místě to dělají každý rok. Oslavy jara a studentského života během dubna oživí hned několik menších i větších akcí. Mezi ně patří například tradiční volba krále a královny Pražského Majálesu v kategorii pro vysoké školy, pro střední školy se odehraje volba prince a princezny. Součástí doprovodného programu bude též hudební soutěž studentských kapel. Vítězná kapela zahraje „po boku“ ostřílených hudebníků na jednodenním festivalu pod širým nebem. Ten letos připadá na sobotu 27. dubna. 

Tradiční soutěž studentských kapel, volba krále a královny Majálesu či volba prince a princezny z řad středoškolských studentů. I to je součástí studentských oslav, jenž jsou spojené s Majálesem. „Pražský Majáles není jen dobře známý hudební festival v Letňanech, ale především studentský měsíc plný oslav a akcí. Studentský měsíc – duben – odstartuje už v pondělí stavbou májky. Na její stavbě se budou podílet studenti středních i vysokých škol. Slavnostního aktu se zúčastní také kandidáti na krále a královnu Majálesu a jejich družiny. Chceme tak vyzdvihnout spolupráci studentů,“ říká jeden z organizátorů Pražského Majálesu Patrik Brhel.

Stavba májky začne ve 13 hodin, kdy se představí i kandidáty na krále a královny. „Ve dvě hodiny odpoledne začnou studenti zdobit májku, kterou následně slavnostně vztyčí a zakotví,“ doplňuje Brhel. Tento den budou večerní oslavy spojené se zahájením Studentského měsíce pokračovat posezením v Riegrových sadech.

Vítěz soutěže studentských kapel vystoupí v Letňanech
 

Během Studentského měsíce se mohou lidé těšit na mnoho studentských aktivit, projektu a soutěží jako je například soutěž studentských kapel, do které se zapojí studenti střední i vysokých škol. O vítězné kapele rozhodnou návštěvníci už 4. dubna v pražském Rock Café. „V soutěži bojují střední a vysoké školy. O tom, která kapela zahraje na hlavním pódiu Pražského Majálesu rozhodnou přímo návštěvníci klubu hlasováním,“ vysvětluje Brhel. Vítěz si zahraje na Pražském Majálesu, který se odehraje v sobotu 27. dubna v Letňanech.

Všechny akce doprovodného programu mají Pražany naladit na hlavní den oslav, kterým je letos 27. duben „V tento den vyjde z místa, kde postavíme májku, průvod, tvořený kandidáty na krále a královny Majálesu, jejich družinami a dalšími studenty z jednotlivých univerzit. V letošním Majálesovém průvodu také zahrají velká hudební jména jako jsou kapely Jelen, Mydy Rabycad, Mirai nebo Marek Ztracený. Společně pak zahájí program samotného festivalu v Letňanech,“ vykresluje Brhel. Zahrají na něm také kapely Kryštof, Rybičky 48 a Mandrage. Vedle zmíněných hvězd vystoupí také vítězná studentská kapela, o které rozhodnout lidé už 4. dubna v pražském Rock Café.

O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open-air festival, na kterém se volí král a královna z řad vysokoškolských studentů a princ a princezna z řad středoškolských studentů. Pražský Majáles 2019 se uskuteční v sobotu 27. dubna 2019 v pražských Letňanech.

Kompletní informace lze najít na webu www.praha.majales.cz.


Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

Včera v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

Včera ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

27. května 2020 v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Další články
Nahoru