dnes
Středa - jasno
31°C
zítra
Čtvrtek - jasno
33°C
pozítří
Pátek - polojasno
32°C
Studentský měsíc odstartuje stavba májky v centru a zakončí ho festival pod širým nebem

Studentský měsíc odstartuje stavba májky v centru a zakončí ho festival pod širým nebem

Už dnes se sejdou studenti na Vodičkově a Jungmannově ulici, kde postaví májku. Slavnostně tak odstartují Studentský měsíc. Na stejném místě to dělají každý rok. Oslavy jara a studentského života během dubna oživí hned několik menších i větších akcí. Mezi ně patří například tradiční volba krále a královny Pražského Majálesu v kategorii pro vysoké školy, pro střední školy se odehraje volba prince a princezny. Součástí doprovodného programu bude též hudební soutěž studentských kapel. Vítězná kapela zahraje „po boku“ ostřílených hudebníků na jednodenním festivalu pod širým nebem. Ten letos připadá na sobotu 27. dubna. 

Tradiční soutěž studentských kapel, volba krále a královny Majálesu či volba prince a princezny z řad středoškolských studentů. I to je součástí studentských oslav, jenž jsou spojené s Majálesem. „Pražský Majáles není jen dobře známý hudební festival v Letňanech, ale především studentský měsíc plný oslav a akcí. Studentský měsíc – duben – odstartuje už v pondělí stavbou májky. Na její stavbě se budou podílet studenti středních i vysokých škol. Slavnostního aktu se zúčastní také kandidáti na krále a královnu Majálesu a jejich družiny. Chceme tak vyzdvihnout spolupráci studentů,“ říká jeden z organizátorů Pražského Majálesu Patrik Brhel.

Stavba májky začne ve 13 hodin, kdy se představí i kandidáty na krále a královny. „Ve dvě hodiny odpoledne začnou studenti zdobit májku, kterou následně slavnostně vztyčí a zakotví,“ doplňuje Brhel. Tento den budou večerní oslavy spojené se zahájením Studentského měsíce pokračovat posezením v Riegrových sadech.

Vítěz soutěže studentských kapel vystoupí v Letňanech
 

Během Studentského měsíce se mohou lidé těšit na mnoho studentských aktivit, projektu a soutěží jako je například soutěž studentských kapel, do které se zapojí studenti střední i vysokých škol. O vítězné kapele rozhodnou návštěvníci už 4. dubna v pražském Rock Café. „V soutěži bojují střední a vysoké školy. O tom, která kapela zahraje na hlavním pódiu Pražského Majálesu rozhodnou přímo návštěvníci klubu hlasováním,“ vysvětluje Brhel. Vítěz si zahraje na Pražském Majálesu, který se odehraje v sobotu 27. dubna v Letňanech.

Všechny akce doprovodného programu mají Pražany naladit na hlavní den oslav, kterým je letos 27. duben „V tento den vyjde z místa, kde postavíme májku, průvod, tvořený kandidáty na krále a královny Majálesu, jejich družinami a dalšími studenty z jednotlivých univerzit. V letošním Majálesovém průvodu také zahrají velká hudební jména jako jsou kapely Jelen, Mydy Rabycad, Mirai nebo Marek Ztracený. Společně pak zahájí program samotného festivalu v Letňanech,“ vykresluje Brhel. Zahrají na něm také kapely Kryštof, Rybičky 48 a Mandrage. Vedle zmíněných hvězd vystoupí také vítězná studentská kapela, o které rozhodnout lidé už 4. dubna v pražském Rock Café.

O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open-air festival, na kterém se volí král a královna z řad vysokoškolských studentů a princ a princezna z řad středoškolských studentů. Pražský Majáles 2019 se uskuteční v sobotu 27. dubna 2019 v pražských Letňanech.

Kompletní informace lze najít na webu www.praha.majales.cz.


Praha 11 zve na veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí

Dnes v 07:33

Páté jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Zastupitelstva MČ Praha 11 zítra v 17:30. Jednání výboru je veřejné a koná se v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1.

Praha 7 nabízí zdarma kompostéry do domů

Včera v 07:01

Sedmá městská část navazuje na úspěšný projekt z minulého volebního období, kdy do vnitrobloků a dvorků bytových domů poskytovala zahradní kompostéry zdarma. Do domácího kompostování se v minulých letech pustilo 33 domů. Nyní Praha 7 nabízí dalších...

Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Další články
Nahoru