Dnes Sobota - obcasny-dest 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Studentská právní poradna začala opět fungovat, konzultace jsou zdarma
Ilustrace: Stephen Stacey / Freeimages.com

Studentská právní poradna začala opět fungovat, konzultace jsou zdarma

Bezplatná právní poradna  zajišťovaná pražským magistrátem ve spolupráci se studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy je s posunutým začátkem nového semestru na vysokých školách opět otevřena.

K dispozici je Pražanům v budově magistrátu v přízemí Škodova paláce v Jungmannově ulici (přepážky číslo 7 a 8), a to každou středu od 14 do 16 hodin.

Pokud to aktuální epidemická situace dovolí, bude rozšířen provoz i na pondělí od 14 do 16 hodin. Návštěvu v poradně je třeba předem telefonicky objednat na čísle 12444. Provoz poradny bude ukončen poslední srpnový den a znovu obnoven se začátkem výuky v říjnu.

Studentská právní poradna funguje od konce roku 2014, kdy hlavní město podepsalo s pražskou právnickou fakultou smlouvu o spolupráci při její realizaci. Vybraní posluchači docházejí do prostor magistrátu a zájemcům z řad široké veřejnosti zde poskytují pod odborným dohledem jednoduché právní rady.

Poradna svou činností nesupluje služby poskytované advokáty či notáři. Studenti zde poskytují kvalifikované základní rady pro řešení různých životních situací, které mohou klientům usnadnit jejich rozhodování.

„Ovšem očekávat řešení složitých kauz zde není možné a v takovém případě bude klient odkázán na služby advokáta či notáře,“ uvedl magistrát v tiskovém prohlášení.

Poradna pomůžeme s drobnými právními záležitostmi, jako například jak lze řešit sousedské spory, na co nezapomenout v nájemní smlouvě, jaké náležitosti by měla mít závěť či jak vyřešit problém ze soužití bytového družstva.

Poskytuje především právní pomoc ohledně možností řešení vzniklé situace, nevyhotovuje žádná písemná podání ani smlouvy. Klienti by si s sebou do poradny měli vzít veškeré dokumenty, které se jejich problému týkají.


Autor: red

Rodiče zůstanou doma s dítětem kvůli nařízené karanténě. Jak uplatnit nárok na ošetřovné

22. listopadu 2021 v 17:30

Rodiče, kteří musí zůstat doma s dítětem kvůli nařízené karanténě nebo uzavřené školce, škole či třídě, se často ptají, jakým tiskopisem uplatnit nárok na ošetřovné a kdo příslušný tiskopis vystavuje. ČSSZ proto jednotlivé situace rekapituluje.

Budou datové schránky befelem ku prospěchu?

8. listopadu 2021 v 09:03

V oblasti zřizování datových schránek by mělo dojít počátkem roku 2023 k velkým změnám. V současné době jsou datové schránky zřizovány fyzickým osobám, podnikajícím fyzickým osobám a právnickým osobám, které nejsou zapsány v obchodním rejstříku či nejsou zřízeny zákonem, pouze na základě jejich...

Koroporadna pomáhala rodinám v konfliktních situacích

2. listopadu 2021 v 16:06

Bezplatná Koroporadna Unie rodinných advokátů vznikla v březnu 2020 a do současné doby zodpověděla 15 000 e-mailových dotazů z rodinné problematiky a telefonicky pomohla 10 000 klientů.

Právní poradenství v Praze 9

26. října 2021 ve 04:11

Služba je poskytována sociálně slabším občanům, kteří nemohou za právní služby platit a mají trvalý pobyt na území Prahy 9. V poradně se zabývají řešením bytové problematiky a problematiky mezilidských vztahů.

Aperio navyšuje kapacitu bezplatné poradny pro rodiče

2. října 2021 v 06:59

Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství navyšuje kapacitu bezplatného poradenství o 90 %. Poskytuje rodičům zdarma podporu v různých životních situacích přes webovou poradnu, prostřednictvím osobních konzultací s psychologem či právníkem a skrze právní telefonickou...

Studenti a prázdninové brigády nebo podnikání: Jaké povinnosti vůči ČSSZ mají?

3. července 2021 v 15:10

Ať už jste student střední, nebo vysoké školy, pravděpodobně si před prázdninami pokládáte otázku, jak to je s brigádami či podnikáním v průběhu vašich studií nebo po jejich ukončení. Na následujících řádcích rozebíráme nejběžnější situace, s nimiž se jako student v průběhu prázdnin můžete...

Praha 11: Právní poradna zdarma je v provozu i v létě

3. července 2021 v 10:06

Právní poradna pro občany jedenácté městské části je zdarma v provozu i v létě. Poradnu v prostorách Úřadu městské části Praha 11 provozuje společnost Iuridicum Remedium.

Další články
Nahoru