Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Studenti z Prahy 9 v projektu Příběhy našich sousedů uspěli

Praha 9 již potřetí podpořila projekt Příběhy našich sousedů, díky kterému se žáci a studenti místních škol setkávali s pamětníky ze své městské části.

I přes obtížnou situaci zvládly žákovské týmy s pomocí svých učitelů vést rozhovory s pamětníky převážně online nebo po telefonu, zaznamenat jejich vyprávění, a to pak dále s pomocí online workshopů zpracovat jako rozhlasovou reportáž nebo krátký animovaný film.

Minulý týden proběhla v pořadí druhá jarní závěrečná prezentace online na Praze 9. Celou prezentací hosty provedla Anežka Petrová. Po úvodních slovech radního pro Praha 9 Zdeňka Davídka a vedoucí vzdělávání Post Bellum Magdalény Benešové přišly na řadu žákovské týmy s představením životních osudů svých pamětníků.
Na 1. místě se umístil tým z Gymnázia Špitálská, Anna Soukalová, Michaela Pohanková, Nicole Nouman, Veronika Jeníková a Zuzana Bednářová, pod vedením učitelky Marie Musálkové s příběhem disidentky Kateřiny Spurné. Kromě jiného vytvořily tuto animaci: https://www.youtube.com/watch?v=EPtt8mnYCJ0.

Na 2. místě se umístil tým ze ZŠ Špitálská, Eliška Zimmerhaklová, Sára Ploczeková a Ondřej Pavelka, pod vedením učitelky Lenky Voděrové s příběhem Petra Hauptmanna. Ten v roce 1982 emigroval, ale zanedlouho se kvůli synovu onemocnění rozhodl pro návrat. V Československu byl pak odsouzen k 10 letům vězení. https://www.youtube.com/watch?v=MYw64DLpRGk.

Na 3. místě se umístil tým ze ZŠ Univerzum, Apolena Matrasová a Rebeka Nečasová, pod vedením učitelky Petry Polákové s příběhem Hedviky Stránské – Sokolky a pamětnice náletů na Vysočany: https://www.youtube.com/watch?v=Lso5AdbNmNI.

 


Praha 1: K čemu bude sloužit dům v Truhlářské ulici?

Včera v 16:40

Rekonstrukce historického domu v Truhlářské 8 se blíží ke konci.

PVK: Ve dvacátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 16:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 8: Vydejte se po stopách Anthropoidu

Včera v 07:44

Každoroční připomenutí vyvrcholení operace Anthropoid – aktu pomsty na katovi českého národa Reinhardu Heydrichovi v ulici V Holešovičkách tentokrát obohatí stejnojmenná QR bojová hra.

Místo vysočanského blešáku vyroste čtvrť se školami a sportovišti

12. května 2021 ve 21:36

Bleší trhy U Elektry ve Vysočanech, rozkládající se na ploše větší než 50 000 metrů čtverečních, jsou v provozu od června 2016. Největší obchod s použitým zbožím v České republice je však trnem v oku některým rezidentům a s jejich existencí v budoucnu nepočítá ani vysočanská...

Mlžítka osvěží ulice Prahy 8

12. května 2021 v 15:42

Letos bude Praha 8 ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) instalovat na 4 místech v Praze 8 mlžící zařízení, tzv. brčka.

Pocitová mapa Prahy 6

11. května 2021 v 17:36

Praha 6 je ode dneška součástí Pocitové mapy. Mapa pražských míst, kde lidé rádi tráví volný čas nebo naopak vnímají konkrétní problém vzniká online hlasováním.

Testování dětí Prahy 1 bude formou PCR testu

11. května 2021 v 16:05

Děti ze škol zřizovaných Prahou 1 budou od 17. května testovány všeobecně lépe přijímanou neinvazivní formou PCR testu ze slin.

Praha 8 je součástí Pocitové mapy

11. května 2021 v 15:55

Praha 8 se zapojila do celopražské online Pocitové mapy Zdravá Praha 2021 probíhající od května do září 2021. Ta nabízí obyvatelům aktivní zapojení do rozvoje městské části a zajišťuje tak důležitou zpětnou vazbu.

Vysloužilé tonerové a inkoustové kazety do koše nepatří, můžete je odevzdat na radnici

10. května 2021 v 09:38

Obyvatelé Prahy 15 mohou využít možnosti odevzdání použitých tonerových a inkoustových kazet do sběrného boxu umístěného v budově radnice.

Praha 9 ocení osobnosti městské části. Návrhy lze posílat do konce května

9. května 2021 v 08:36

Do 31. května mají obyvatelé možnost navrhnout, kdo by měl letos získat ocenění Osobnost městské části.

Další články
Nahoru