Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Studenti z Prahy 9 v projektu Příběhy našich sousedů uspěli

Praha 9 již potřetí podpořila projekt Příběhy našich sousedů, díky kterému se žáci a studenti místních škol setkávali s pamětníky ze své městské části.

I přes obtížnou situaci zvládly žákovské týmy s pomocí svých učitelů vést rozhovory s pamětníky převážně online nebo po telefonu, zaznamenat jejich vyprávění, a to pak dále s pomocí online workshopů zpracovat jako rozhlasovou reportáž nebo krátký animovaný film.

Minulý týden proběhla v pořadí druhá jarní závěrečná prezentace online na Praze 9. Celou prezentací hosty provedla Anežka Petrová. Po úvodních slovech radního pro Praha 9 Zdeňka Davídka a vedoucí vzdělávání Post Bellum Magdalény Benešové přišly na řadu žákovské týmy s představením životních osudů svých pamětníků.
Na 1. místě se umístil tým z Gymnázia Špitálská, Anna Soukalová, Michaela Pohanková, Nicole Nouman, Veronika Jeníková a Zuzana Bednářová, pod vedením učitelky Marie Musálkové s příběhem disidentky Kateřiny Spurné. Kromě jiného vytvořily tuto animaci: https://www.youtube.com/watch?v=EPtt8mnYCJ0.

Na 2. místě se umístil tým ze ZŠ Špitálská, Eliška Zimmerhaklová, Sára Ploczeková a Ondřej Pavelka, pod vedením učitelky Lenky Voděrové s příběhem Petra Hauptmanna. Ten v roce 1982 emigroval, ale zanedlouho se kvůli synovu onemocnění rozhodl pro návrat. V Československu byl pak odsouzen k 10 letům vězení. https://www.youtube.com/watch?v=MYw64DLpRGk.

Na 3. místě se umístil tým ze ZŠ Univerzum, Apolena Matrasová a Rebeka Nečasová, pod vedením učitelky Petry Polákové s příběhem Hedviky Stránské – Sokolky a pamětnice náletů na Vysočany: https://www.youtube.com/watch?v=Lso5AdbNmNI.

 


Autor: TZ, red

Beseda: Husité na Žižkově

Včera v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Další články
Nahoru