Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 11°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Studenti VŠE dávají na Vyšehrad a další místa kešky, které ukrývají pověsti
Pohled na Vyšehrad z Císařské louky. Foto: archiv

Studenti VŠE dávají na Vyšehrad a další místa kešky, které ukrývají pověsti

Studenti Vysoké školy ekonomické (VŠE) v rámci nedávno odstartovaného projektu Arts Caching umísťují na Vyšehrad, Paví vrch a Divokou Šárku celkem pět nově vytvořených kešek, z nichž dvě již vyhlížejí své zvědavé nálezce a zbylé tři čekají schválení každým dnem. V ukrytých schránkách se kromě malého dárku schovává vždy jeden z příběhů vyšehradských pověstí.

Nápad oživit Pražanům i turistům sychravé podzimní procházky zábavným „honem za pokladem“ a zároveň originálně připomenout mýtické kousky české historie se zrodil na univerzitní půdě pražské VŠE v rámci předmětů Animace kulturního dědictví a Projektový management, v oboru Arts management. VŠE a její zaměstnanci projekt odborně mentorují a finančně zaštiťují.

„Účelem projektu je představit geocaching jako volnočasovou aktivitu nabízející venkovní alternativu zábavy, kterou je možno provádět i v době pandemie, kdy dochází k omezení velkého množství aktivit jiných,“ uvádí manažerka projektu Tereza Poláková.

„Umístěním konkrétních keší animujících pověsti z oblasti Vyšehradu zvýšíme povědomí o těchto tradičních prvcích české kultury prostřednictvím zábavné venkovní aktivity na čerstvém vzduchu,“ dodává.

Postavy z vyšehradských pověstí dostaly v rámci projektu nový vzhled. Animovaný Krok, Šemík, Libuše nebo Bivoj tak kromě zkušených geocacherů podle Polákové zaujme také rodiny s dětmi.

Kde hledat?

Všechny potřebné informace pro úspěšný lov kešky, od principů geocachingu až po souřadnice, lze najít na facebookovém profilu Arts caching nebo instagramovém účtu @artscaching.

Co je geocaching?

Venkovní rekreační hra spočívající v ukrývání schránek označovaných jako keše a jejich následném hledání s využitím navigačních systémů má dnes příznivce po celém světě. Lovec kešky obdrží souřadnice, někdy i šifru nebo hádanku, pomocí kterých musí tajemnou kešku objevit.         


Praha 6 plánuje další komunitní zahradu, zájemci se mohou registrovat

Včera v 11:00

Radnice šesté městské části před nějakou dobou ve spolupráci se společností Kaufland a KOKOZA otevřela komunitní zahradu u Kauflandu v Podbabě. Ta se setkala s velkým úspěchem a nadšením.

Praha 9: Víčka od PET lahví a použité brýle na radnici nenoste

Včera v 10:00

Z důvodu nezájmu odběratelů byla radnice deváté městské části nucena zrušit sběrné místo víček od PET lahví a použitých brýlí, které bylo ve vstupní hale nové radnice.

Centrum Jednička vznikne na místě bývalé modlitebny

Včera v 08:13

Historický dům v Praze 1 v Truhlářské ulici 8 již více než rok prochází rozsáhlou rekonstrukcí, které předcházel náročný průzkum za asistence dohledu památkářů. Vzniknout zde má nové centrum Jednička, které poskytne prostor pro trávení volného času všem generacím obyvatel první...

Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

15. dubna 2021 v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

15. dubna 2021 v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

14. dubna 2021 v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

14. dubna 2021 ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Běh nebo procházka pro miminka do dlaně

14. dubna 2021 v 07:58

První květnovou neděli se uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné věnovat jedné z 33 nemocnic...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Další články
Nahoru