
Studenti VŠE dávají na Vyšehrad a další místa kešky, které ukrývají pověsti
9. prosince 2020 11:44
Nápad oživit Pražanům i turistům sychravé podzimní procházky zábavným „honem za pokladem“ a zároveň originálně připomenout mýtické kousky české historie se zrodil na univerzitní půdě pražské VŠE v rámci předmětů Animace kulturního dědictví a Projektový management, v oboru Arts management. VŠE a její zaměstnanci projekt odborně mentorují a finančně zaštiťují.
„Účelem projektu je představit geocaching jako volnočasovou aktivitu nabízející venkovní alternativu zábavy, kterou je možno provádět i v době pandemie, kdy dochází k omezení velkého množství aktivit jiných,“ uvádí manažerka projektu Tereza Poláková.
„Umístěním konkrétních keší animujících pověsti z oblasti Vyšehradu zvýšíme povědomí o těchto tradičních prvcích české kultury prostřednictvím zábavné venkovní aktivity na čerstvém vzduchu,“ dodává.
Postavy z vyšehradských pověstí dostaly v rámci projektu nový vzhled. Animovaný Krok, Šemík, Libuše nebo Bivoj tak kromě zkušených geocacherů podle Polákové zaujme také rodiny s dětmi.
Kde hledat?
Všechny potřebné informace pro úspěšný lov kešky, od principů geocachingu až po souřadnice, lze najít na facebookovém profilu Arts caching nebo instagramovém účtu @artscaching.
Co je geocaching?
Venkovní rekreační hra spočívající v ukrývání schránek označovaných jako keše a jejich následném hledání s využitím navigačních systémů má dnes příznivce po celém světě. Lovec kešky obdrží souřadnice, někdy i šifru nebo hádanku, pomocí kterých musí tajemnou kešku objevit.