Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - zatazeno 18°C
Pátek 17. 9. 2021
Svátek má Naděžda
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Studenti VŠE dávají na Vyšehrad a další místa kešky, které ukrývají pověsti
Pohled na Vyšehrad z Císařské louky. Foto: archiv

Studenti VŠE dávají na Vyšehrad a další místa kešky, které ukrývají pověsti

Studenti Vysoké školy ekonomické (VŠE) v rámci nedávno odstartovaného projektu Arts Caching umísťují na Vyšehrad, Paví vrch a Divokou Šárku celkem pět nově vytvořených kešek, z nichž dvě již vyhlížejí své zvědavé nálezce a zbylé tři čekají schválení každým dnem. V ukrytých schránkách se kromě malého dárku schovává vždy jeden z příběhů vyšehradských pověstí.

Nápad oživit Pražanům i turistům sychravé podzimní procházky zábavným „honem za pokladem“ a zároveň originálně připomenout mýtické kousky české historie se zrodil na univerzitní půdě pražské VŠE v rámci předmětů Animace kulturního dědictví a Projektový management, v oboru Arts management. VŠE a její zaměstnanci projekt odborně mentorují a finančně zaštiťují.

„Účelem projektu je představit geocaching jako volnočasovou aktivitu nabízející venkovní alternativu zábavy, kterou je možno provádět i v době pandemie, kdy dochází k omezení velkého množství aktivit jiných,“ uvádí manažerka projektu Tereza Poláková.

„Umístěním konkrétních keší animujících pověsti z oblasti Vyšehradu zvýšíme povědomí o těchto tradičních prvcích české kultury prostřednictvím zábavné venkovní aktivity na čerstvém vzduchu,“ dodává.

Postavy z vyšehradských pověstí dostaly v rámci projektu nový vzhled. Animovaný Krok, Šemík, Libuše nebo Bivoj tak kromě zkušených geocacherů podle Polákové zaujme také rodiny s dětmi.

Kde hledat?

Všechny potřebné informace pro úspěšný lov kešky, od principů geocachingu až po souřadnice, lze najít na facebookovém profilu Arts caching nebo instagramovém účtu @artscaching.

Co je geocaching?

Venkovní rekreační hra spočívající v ukrývání schránek označovaných jako keše a jejich následném hledání s využitím navigačních systémů má dnes příznivce po celém světě. Lovec kešky obdrží souřadnice, někdy i šifru nebo hádanku, pomocí kterých musí tajemnou kešku objevit.         


Škola v přírodě Janov nad Nisou už přivítala desítky dětí

15. září 2021 ve 14:41

Janovská škola v přírodě, kde v uplynulých letech pobývaly tisícovky dětí ze škol z Prahy 1, se na začátku léta změnila na příspěvkovou organizaci školského typu. Nově jí tak bude spravovat přímo radniční odbor. Zároveň má ŠVP Janov od 1. září nového ředitele, který má plány, jak janovskou školu...

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Dětské hřiště na Ortenově náměstí je otevřeno

14. září 2021 v 07:03

Vedle základní školy na Ortenově náměstí bylo včera po kompletní rekonstrukci otevřeno dětské hřiště.

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Počasí přeje venkovním hrám. V Praze 2 můžete putovat za kněžnou Ludmilou

12. září 2021 v 07:11

Až do 30. září máte možnost u příležitosti 1100 let od smrti kněžny sv. Ludmily vydat se na putování plné hádanek.

Hřiště u základní školy v Praze 7 začne opět sloužit dětem

11. září 2021 v 18:20

Dětské hřiště vedle ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí v Praze 7 dostalo po rozsáhlé rekonstrukci zbrusu novou podobu. Pro veřejnost se otevírá v pondělí 13. září v 11:00 hodin.

Další články
Nahoru