Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Studenti učí vařit studenty. S aplikací List-N-Eat

Řešení pro všechny hladové, unavené studenty přímo od studentů. To nabízí aplikace List-N-Eat, kterou vyvinuli posluchači studijního programu Business Administration na pražské Anglo-americké vysoké škole (AAU). Aplikace letos v květnu vyhrála národní soutěž JA StartUp 2022/2023. Vítězství tvůrcům jako jediným tuzemským vysokoškolákům přineslo šanci reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži Gen-E v Istanbulu, která se koná v termínu od 11. do 14. července a zúčastní se jí 19 týmů z osmnácti evropských zemí. 

Uživatelé si v aplikaci nejdříve navolí, jakou chuť by mělo jídlo mít, případně do jaké světové kuchyně by mělo patřit nebo jak dlouho by měla trvat jeho příprava. Aplikace následně vygeneruje menu, jehož součástí je kromě postupu přípravy jídla také nákupní seznam potravin včetně kalkulace nebo výživové hodnoty pokrmu. Své kulinářské umění mohou studenti navíc sdílet se svými přáteli.

„Jako student nemáte moc času přemýšlet o tom, co budete jíst. Aplikace pomáhá sestavit kompletní menu na celý týden podle osobních preferencí a požadavků, ale pomůže především také s přípravou jednotlivých jídel,“ říká Anna Chevychalova, studentka AAU a CEO týmu, který stojí za vývojem aplikace Lis-N-Eat.

S vývojem aplikace studentům pomáhal zkušený mentor JA Czech Heinrich Homola a profesor AAU Jeff Medeiros, který má zkušenosti ze Silicon Valley a na univerzitě vede kurz Podnikání v praxi (Entrepreneurship in Practice). Podle něj se za dobu jeho působení na AAU přístup účastníků jeho semináře hodně změnil. „Mnohem více se učí, jak „prodat“ sami sebe, své nápady, jak zaujmout nejen své potenciální zákazníky, ale také investory a ty, kteří mají peníze a jsou ochotni investovat do mladých studentů, již možná nemají potřebné zkušenosti, ale mají nasazení a hlavy plné nápadů,“ hodnotí své letošní svěřence Medeiros.

Tým tvoří celkem osm studentů AAU včetně jednoho Čecha, kteří momentálně naplno pracují na uvedení svého podnikatelského řešení na trh.

Mezinárodního klání v tureckém Istanbulu se letos ve dnech od 11. do 14. července účastní 19 týmů z osmnácti evropských zemí, ve kterých nezisková organizace Junior Achievement (JA) působí. Zástupci AAU budou jako jediní reprezentovat Českou republiku na univerzitní úrovni v kategorii JA Europe Innovation Of The Year. Gen-E (Gen-E: Europe´s Largest Entrepreneurship Event) je největší evropský podnikatelský event, který spojuje dvě každoroční evropské podnikatelské soutěže JA Company a JA Start-Up.

„Je skvělé sledovat, jaký potenciál v sobě mladí lidé mají a jak ho dokážou ve spolupráci s lidmi z praxe naplňovat. Poděkování patří dobrovolným mentorům z firem, ale také pedagogům, kteří mají zájem učit studenty nekonvenčním způsobem a studenty v praktickém programu po dva semestry provázejí. To oni bývají jejich největším motivátorem,“ uvedl Martin Smrž, ředitel vzdělávací organizace Junior Achievement Czech, která již od roku 1992 realizuje na českých školách ucelenou koncepci podnikatelského vzdělávání.Autor: Alo

Hlavní město podpoří osvětovou akci s názvem Praha za zdravá prsa

Včera ve 12:04

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila dotaci pro společnost Event media ve výši 220 000 korun. Tyto finance budou sloužit pro zajištění edukace veřejnosti s ohledem na samovyšetření prsu a osvětu nádorových onemocnění s názvem „Praha za zdravá...

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

19. července 2024 v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Další články
Nahoru