Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / Zdraví

Studenti učí vařit studenty. S aplikací List-N-Eat

Řešení pro všechny hladové, unavené studenty přímo od studentů. To nabízí aplikace List-N-Eat, kterou vyvinuli posluchači studijního programu Business Administration na pražské Anglo-americké vysoké škole (AAU). Aplikace letos v květnu vyhrála národní soutěž JA StartUp 2022/2023. Vítězství tvůrcům jako jediným tuzemským vysokoškolákům přineslo šanci reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži Gen-E v Istanbulu, která se koná v termínu od 11. do 14. července a zúčastní se jí 19 týmů z osmnácti evropských zemí. 

Uživatelé si v aplikaci nejdříve navolí, jakou chuť by mělo jídlo mít, případně do jaké světové kuchyně by mělo patřit nebo jak dlouho by měla trvat jeho příprava. Aplikace následně vygeneruje menu, jehož součástí je kromě postupu přípravy jídla také nákupní seznam potravin včetně kalkulace nebo výživové hodnoty pokrmu. Své kulinářské umění mohou studenti navíc sdílet se svými přáteli.

„Jako student nemáte moc času přemýšlet o tom, co budete jíst. Aplikace pomáhá sestavit kompletní menu na celý týden podle osobních preferencí a požadavků, ale pomůže především také s přípravou jednotlivých jídel,“ říká Anna Chevychalova, studentka AAU a CEO týmu, který stojí za vývojem aplikace Lis-N-Eat.

S vývojem aplikace studentům pomáhal zkušený mentor JA Czech Heinrich Homola a profesor AAU Jeff Medeiros, který má zkušenosti ze Silicon Valley a na univerzitě vede kurz Podnikání v praxi (Entrepreneurship in Practice). Podle něj se za dobu jeho působení na AAU přístup účastníků jeho semináře hodně změnil. „Mnohem více se učí, jak „prodat“ sami sebe, své nápady, jak zaujmout nejen své potenciální zákazníky, ale také investory a ty, kteří mají peníze a jsou ochotni investovat do mladých studentů, již možná nemají potřebné zkušenosti, ale mají nasazení a hlavy plné nápadů,“ hodnotí své letošní svěřence Medeiros.

Tým tvoří celkem osm studentů AAU včetně jednoho Čecha, kteří momentálně naplno pracují na uvedení svého podnikatelského řešení na trh.

Mezinárodního klání v tureckém Istanbulu se letos ve dnech od 11. do 14. července účastní 19 týmů z osmnácti evropských zemí, ve kterých nezisková organizace Junior Achievement (JA) působí. Zástupci AAU budou jako jediní reprezentovat Českou republiku na univerzitní úrovni v kategorii JA Europe Innovation Of The Year. Gen-E (Gen-E: Europe´s Largest Entrepreneurship Event) je největší evropský podnikatelský event, který spojuje dvě každoroční evropské podnikatelské soutěže JA Company a JA Start-Up.

„Je skvělé sledovat, jaký potenciál v sobě mladí lidé mají a jak ho dokážou ve spolupráci s lidmi z praxe naplňovat. Poděkování patří dobrovolným mentorům z firem, ale také pedagogům, kteří mají zájem učit studenty nekonvenčním způsobem a studenty v praktickém programu po dva semestry provázejí. To oni bývají jejich největším motivátorem,“ uvedl Martin Smrž, ředitel vzdělávací organizace Junior Achievement Czech, která již od roku 1992 realizuje na českých školách ucelenou koncepci podnikatelského vzdělávání.Autor: Alo

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Praha v rámci programu v oblasti zdravotnictví podpoří rozvoj paliativní péče

4. září 2023 v 15:22

Rada hl. m Prahy na svém pondělním jednání schválila vyhlášení Programu podpory v oblasti zdravotnictví pro rok 2024. Předpokládaný objem finančních prostředků určených pro tento účel je 67,5 milionů korun. Cílem záměru je prostřednictvím dotací podpora osob dlouhodobě nemocných nebo s postižením...

Další články
Nahoru