dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražská kultura

Studenti soutěží o účast na Ladronkafestu. Vyhrají hudebníci s největším aplausem

Zahrát si před několikatisícovým davem diváků na prestižním Ladronkafestu a následně získat možnost nahrávání v profesionálním studiu, to jsou hlavní ceny tradiční akce Soutěž studentských kapel na Ladronkafestu.

„Festival nabízí jedinečnou šanci, jak světu představit amatérské studentské kapely nebo samostatné umělce. Každý rok objevíme mezi nimi skvělé talenty a jsme zvědaví, kdo na Ladronkafestu letos 6. září překvapí publikum," řekla starostka městské části Praha 6 Marie Kousalíková.

Do soutěže se může zaregistrovat samostatný umělec – student nebo kapela, kde většinu členů tvoří studenti. Registrace je možná od 1. července do 30. srpna na webových stránkách http://www.ladronkafest.cz/souteze/soutez-studentskych-kapel .

Na uvedených webových stránkách mají možnost hlasovat pro své favority také fanoušci kapel. Čtyři finalisté, kteří získají ve veřejném internetovém hlasování největší počet hlasů, vystoupí na letošním ročníku festivalu volnočasových aktivit Ladronkafest 2014. O celkovém vítězi soutěže rozhodnou přítomní diváci. Titul absolutního vítěze získá kapela nebo sólista, který získá největší aplaus.

Soutěž studentských kapel je součástí největšího festivalu volného času ve střední Evropě již dvanáct let, tedy o rok méně než samotný festival. Ladronkafest vznikl jako sportovní a společenská akce (dříve Plný Džbán), určená nejen dětem a dospívající mládeži, ale i nejširší veřejnosti.

Za dvanáct let trvání soutěže se zúčastnilo již téměř 200 amatérských kapel, v loňském ročníku zvítězila na Ladronce kapela Punix 96, která oslovila nejvíce fanoušků z přihlášených 15ti účastníků.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru