dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Studenti s kartáčky a detektory budou stanovat na náměstí, kde se podívají Pražanům na zoubek
Ilustrační foto: sxc.hu

Studenti s kartáčky a detektory budou stanovat na náměstí, kde se podívají Pražanům na zoubek

Může opravdu zubní povlak za většinu onemocnění ústní dutiny? Proč vlastně plak vzniká a je možné ho účinně odstranit? A co je vlastně ta parodontóza?

Den po velikonočním pondělí se studenti zubního lékařství 1. lékařské fakulty UK (1. LF UK) usídlí v prostorném stanu v jižní části Karlova náměstí a věnují svůj čas zdraví a správné péči o ústní dutinu kolemjdoucích.

Vyzbrojeni nejrůznějšími pomůckami od modelů zubů a kartáčků až po detektory zubního plaku budou odpovídat na dotazy zájemců a natrénují s nimi péči o chrup. Roztomilé překvapení čeká i na malé děti.

„Zastavte se v našem centrálním stanu nedaleko Faustova domu a svěřte se do rukou našich zkušených a usměvavých studentů. Získají si vaši důvěru, abyste je v budoucnu navštěvovali v ordinacích beze strachu, zato pak s krásným zdravým úsměvem v každém věku,“ láká veřejnost na edukační akci tisková mluvčí 1. LF UK Jana Francová.

Projekt Ve zdravé ČR zdravý zub organizuje Sdružení studentů stomatologie ČR v Praze, Plzni, Olomouci, Brně a Hradci Králové.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru