Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Studenti pražské Anglo-American University budou reprezentovat Česko na evropské soutěži
Tým z Anglo-American University uspěl v soutěži studentských podnikatelských nápadů. Foto: AAU

Studenti pražské Anglo-American University budou reprezentovat Česko na evropské soutěži

Tým studentů z pražské Anglo-American University (AAU) získal první místo v soutěži podnikatelských nápadů Top JA Start-up 2024 se svou aplikací pro cestování DIVEIN. Tento úspěch znamená již druhé vítězství v řadě pro studenty oboru Business Administration a je potvrzením kvality praktické výuky na AAU. Tým bude letos v červenci reprezentovat Českou republiku na evropském finále v sicilské Catanii. Aplikace poskytuje cestovatelům personalizovaná doporučení pro autentický zážitek z cestování.

DIVEIN je start-upová firma založená studenty AAU. DIVEIN vyvinula stejnojmennou aplikaci pro cestování. Uživatelům nabízí cestovní itinerář, který poskytuje ověřené informace ke zvolené destinaci a vyhýbá se tak nedostatkům, které vznikají při používání umělé inteligence při tvorbě itinerářů.

Aplikace DIVEIN již začala vzbuzovat zájem v oboru. Tým stojící za jejím vývojem bude svůj produkt v červnu prezentovat vedení společnosti Škoda Auto a.s. Naplánováno je také setkání s investorem a zakladatelem AAU Martinem Kúšikem.

Opakovaný úspěch AAU lze mj. přičítat kurzu Podnikání v praxi, který všichni členové týmu DIVEIN absolvovali. Kurz, který vedou na AAU mentoři Heinrich Homola a Jeff Medeiros, pokrývá všechny podstatné aspekty podnikání, provází studenty procesem rozvoje podniku od jeho koncepce až po realizaci a na konci školního roku vrcholí soutěží Top JA Start-up.

„Kurz byl velmi praktický. Naučili jsme se hodně o tom, jak uvést náš produkt na trh, vytvořit plán a najít vývojáře. Myslím, že jsme si to všichni užili a budeme z toho čerpat v naší budoucí kariéře,“ uvedla generální ředitelka DIVEIN o zkušenosti s kurzem vyučovaným na AAU Daryna Senergei.

Tým DIVEIN ve složení složení Alisa Safarian, Cassidy Karbowski, Daryna Semergei, Diego Castro Lopez a Isabella Agnes Vesper se na finále JA Europe, které je součástí Evropského festivalu podnikání Gen-E, utká v soutěžích Inovace roku a Start-up roku.

Program JA Start-Up je podnikatelský vzdělávací program JA Czech a JA Europe, který je současně realizován na 300 univerzitách po celé Evropě s účastí více než 15 000 studentů.

Program dává studentům ve věku 18–30 let příležitost rozvíjet vlastní podnikatelský nápad a pomáhá jim uplatnit své dovednosti v různých oblastech podnikání. Studenti tvoří týmy a po dobu 1–2 semestrů pracují na rozvoji podnikatelského nápadu s podporou mentorů. Zatímco soutěž Top JA Start-up existuje na středoškolské úrovni již od 90. let, teprve od minulého akademického roku se o vlastní soutěž mohou ucházet i univerzity.

AAU

Anglo-americká vysoká škola, z.ú., v angličtině Anglo-American University, byla založena v roce 1990, a je tak nejstarší soukromou vysokou školou s anglickým studijním programem v ČR. Ve svých studijních oborech (ekonomika a management, právo, mezinárodní vztahy a diplomacie, humanitní studia, žurnalistika a vizuální umění) nabízí studentům vzdělání v souladu s americkými vzdělávacími standardy v malých, interaktivně vedených studijních skupinách.

AAU jako první evropská vzdělávací instituce získala v roce 2016 prestižní americkou akreditaci WSCUC, která akredituje takové renomované vysoké školy, jakými jsou Stanford University, University of California, Berkeley, nebo Chapman University, s níž AAU poskytuje společný MBA program.
 


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru