dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Studenti Literární akademie připravují festival MELA
Festival MELA se uskuteční ve dnech 22. – 23. května v Krymské ulici. Foto: Archiv

Studenti Literární akademie připravují festival MELA

Ve druhé polovině března se začala médii šířit zpráva o aktuální situaci na Literární akademii, která je již dva roky vedená pod hlavičkou International Art Campus Prague. Studenti zahájili stávku, aby podpořili své pedagogy a vyjádřili nesouhlas se současnou situací ve škole. V současné době připravují vlastní festival MELA, ten se uskuteční ve dnech 22. – 23. května v Krymské ulici v Praze 2 a bude otevřena široké veřejnosti. Smyslem je nejen upoutat zájem veřejnosti, ale také ukázat, že má provoz Literární akademie pro umělecky nadané studenty skutečný smysl.

Studenti představí svá díla ve více než desítce podniků. V soutěžní části se objeví dokumentární i animované filmy, autorské čtení povídek a rozhlasové inscenace.

Celkem 33 děl budou hodnotit odborní porotci – mediální část zastoupí publicista, režisér a dokumentarista Petr Horký a spisovatel, dokumentarista a editor Miroslav Náplava, zatímco literární počiny budou hodnotit šéfredaktorka redakce nakladatelství PLUS Martina Mašínová a básnířka Ester Fischerová.

V rámci off-programu pak MELA nabídne řadu literárně a mediálně zaměřených workshopů vedených profesionály z oboru. Nebudou chybět koncerty, divadelní improvizace a závěrečná afterparty.

Ani organizování festivalu není pro studenty Literární akademie jednoduché. Natočili upoutávku a přihlásili svůj projekt na Startovač.cz, díky němuž se snaží získat potřebné peníze. Dárci budou dle výše příspěvku odměněni například plackou a lipogramem, pozvánkou na festival, originálním tričkem, nebo například básní, povídkou či písní, kterou pro ně studenti složí na míru.

Chcete studentům Literární akademie pomoc proměnit jejich snažení v realitu? Podpořte je na www.startovac.cz/projekty/festival-mela/

 


Další články
Nahoru