Dnes Pátek - mlha 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Studenti i zaměstnanci FF UK uklízeli svíčky u sídla fakulty

Studenti i zaměstnanci Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v pondělí uklízeli svíčky, květiny, vzkazy a další předměty ze schodů a okolí sídla fakulty na náměstí Jana Palacha. Zhruba 40 dobrovolníků v reflexních vestách na místě třídilo předměty a skládalo je do beden, uvedla ČTK. Pak je odnášeli za budovu ke stěhovacímu autu. Lidé na pietní místo k budově za poslední týdny nanosili tisíce svíček a dalších předmětů za oběti tragické střelby, při níž student 21. prosince zastřelil 14 lidí, dalších 25 zranil. Vznikla pracovní skupina ze zaměstnanců a studentů UMPRUM i FF UK, která má vytvářet harmonogram toho, co se se svíčkami udělá, jaký typ objektu se vytvoří.

 


Autor: red

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru