dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská politika

Studenti FAMU protestovali proti prodeji domu

Studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění (FAMU) protestovali proti prodeji budovy na Smetanově nábřeží společnosti Lázeňská investiční. Na dnešní výuce pod širým nebem, které se zúčastnilo na dvě desítky studentů, a další přihlížející zároveň poukázali na to, že se prodej podle jejich právního výkladu neuskutečnil v souladu se zákonem.

Budovu poničenou loňským výbuchem plynu v březnu získala společnost Lázeňská investiční, i když ji chtěly odkoupit rovněž Akademie múzických umění (AMU) a Univerzita Karlova. Děkan FAMU Pavel Jech a další pedagogové z této fakulty Ivo Mathé a Martin Řezníček minulý týden transakci napadli u katastrálního úřadu.

„Chceme tím demonstrovat, že pokud tuto budovu nedostaneme, tak se budeme s trochou nadsázky muset učit pod širým nebem,“ řekl ČTK spolupořadatel akce Jakub Losenický z Fakulty sociálních věd. Podle něj by odkup právě této budovy, která sousedí s již existujícími objekty v majetku UK a AMU, vytvořil celistvý universitní kampus a byl pro studenty ohromným přínosem.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru