Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 1°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Student ČVUT vyvinul aplikaci pro chytrou televizi, přiblíží českou kulturu Američanům
Absolvent Fakulty elektrotechnické ČVUT Viktor Sinelnikov. Zdroj foto: se svolením ČVUT

Student ČVUT vyvinul aplikaci pro chytrou televizi, přiblíží českou kulturu Američanům

Uživatelská přívětivost na úrovni Netflixu či Amazon Prime charakterizuje novou aplikaci, kterou navrhl a implementoval Viktor Sinelnikov pro nekomerční televizní společnost Czech-American TV. Aplikace pro chytré televize od čerstvého absolventa Fakulty elektrotechnické ČVUT tak přispívá k rozšiřování povědomí o České republice v USA. Informovala o tom Kateřina Veselá z Odboru PR a marketingu univerzity

Student Sinelnikov narazil na projekt neziskové televize Czech-American TV při hledání tématu své diplomové práce. Organizace Johna Honnera provozuje již devatenáct let televizní kabelový kanál a webový portál CATVUSA ve Spojených státech amerických, kde vysílá v angličtině pro více než 2,6 milionu domácností. Jejím hlavním posláním je představovat české regiony a jejich turistické destinace a dělat osvětu českému kulturnímu dědictví. 

„Chtěl jsem vyvinout software pro neziskové účely, který bude užitečný a lidé ho budou používat. Rozhodl jsem se pro CATVUSA, protože její činnost a idea mi připadaly nejzajímavější. Navíc jsem si chtěl jako cizinec prohloubit své znalosti o Česku a jeho kultuře,“ řekl absolvent magisterského oboru Otevřená informatika.

Sinelnikov je ukrajinského původu. Czech-American TV je pro tyto účely ideální – nabízí televizní a internetový kanál a tři radiové stanice. Prostřednictvím webu mohou zájemci o Česko například sledovat cestovatelské pořady o českých regionech nebo číst články o českých tradicích, kultuře, památkách a muzeích.

Podle zakladatele Czech-American TV Johna Honnera je aplikace jedinečná v tom, že jako jediná aplikace pro Android TV vysílá v angličtině informace o Česku, a co se týče uživatelské přívětivosti, obstojí i ve srovnání s aplikacemi Netflix či Amazon Prime.

„Díky softwaru od Viktora Sinelnikova budeme moci oslovit další miliony diváků s obsahem, který propaguje Českou republiku. Aplikace již byla vydána v Google Play a plánujeme ji vydat i v Amazon App Store,“ uvedl John Honner. Podle odhadů je AndroidTV systém v současné době instalovaný ve 110 milionech zařízení.

Absolvent FEL Viktor Sinelnikov z rukou Johna Honnera obdržel za vývoj aplikace ocenění. Ocenění získala i Fakulta elektrotechnická ČVUT za dlouhodobou odbornou spolupráci v oblasti rozhlasové a televizní techniky. Převzal je děkan Fakulty elektrotechnické ČVUT Petr Páta. 

„Spolupráce s Czech-American TV je důkazem, že naši studenti mohou už během studia pracovat na projektech, které mají dopad na miliony uživatelů. Dvojnásob mne těší, že se jedná o neziskový projekt šířící dobré jméno české kultury ve světě a že za ním stojí náš absolvent z Ukrajiny,“ komentoval ocenění profesor Páta.


Autor: Karel Netolický

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru