dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Pražská kultura

Stromy: Příběhy, které ještě neznáte

Vydejte se na tajemné místo uprostřed městské džungle, které vám učaruje svým bohatstvím. Uvidíte jedinečnou krásu stromů, jejichž příběhy stojí za to poznat. Výstava v Botanické zahradě v Troji začíná v sobotu 18. října.

V  zahradě je mnoho takových, které stojí za to poznat. Ve výstavním sále bude k vidění pestrá ukázka šišek a plodů a ukázky řezů dřeva.

Botanická zahrada hl. m. Prahy je oproti jiným botanickým zahradám mladá, a přesto má mnoho dřevin, které jsou impozantní a sbírkově zajímavé. Výstava představí výběr více jak čtyř desítek dřevin, které jsou nějakým způsobem pro návštěvníka atraktivní a stojí za to se o nich dovědět více. Tyto unikáty budou označeny informačními tabulemi. 

K expozici bude doprovodný program formou zajímavých přednášek. Teplé klima pražské čtvrti Troja umožňuje botanické zahradě pěstovat ve venkovních podmínkách druhy, které možná znáte z cest do subtropických oblastí.

Velkou zajímavostí budou také dřeviny nasbírané během expedic, které dorostly už do rozměrů, kdy je lze zhlédnout v expozičních výsadbách. K vidění budou tedy jak asijské, tak americké druhy.

Označené stromy určené k zastavení budou opatřené informační tabulí, která bude obsahovat zajímavé fotografie a text. Celá stezka bude ukončena ve výstavním sále.

Vše bude doplněno fotografiemi, perokresbami šišek Lídy Businské a literaturou. 

Program:

21.10. Komentovaná prohlídka po zajímavých stromech botanické zahrady
sraz v 15 h u pokladny JIH – Tomáš Vencálek.

30.10. Přednáška – Významné stromy Prahy
výstavní sál od 17 h – Aleš Rudl
V hlavním městě roste celá řada pozoruhodných stromů. Málokdo o nich ví, protože mnohdy nejsou nijak označeny. Během přednášky se dozvíte tipy na zajímavé dřeviny, jež často nesou důležitá poselství.

6.11.  Přednáška – zajímavé stromy v zahradě
výstavní sál od 17 h – Tomáš Vencálek 

13. 11.
Přednáška -  památné stromy
výstavní sál od 17 h – Bohumil Reš

Výstava potrvá do 4. ledna.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru