dnes
Pondělí - jasno
19°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
19°C
pozítří
Středa - zatazeno
22°C
Stromovkou opět začnou jezdit tramvaje, zastávka bude u planetária
Historické vozy ve Stromovce. Foto: PetrS. / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Stromovkou opět začnou jezdit tramvaje, zastávka bude u planetária

Pražský dopravní podnik (DPP) zprovozní ve Stromovce v Praze 7 tramvajovou zastávku Planetárium Praha, která bude o víkendech sloužit pro historické vozy. Zprovozněna bude v pátek 19. dubna a tramvaj na ni poprvé vjede před 13:00. ČTK to sdělili starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě) a technický ředitel DPP Jan Šurovský. Na okraji Stromovky u Výstaviště funguje smyčka pro běžný provoz tramvají.

„Bude se jednat o zastávku pro linku 41 a bude sloužit jenom jako nástupní," řekl Šurovský. Tramvaj do zastávky nacouvá a následně z ní vyjede.

Koleje, po kterých tramvaj pojede, jsou ve Stromovce dlouhodobě nevyužité. „Bez většího využití leží ladem jako pozůstatek někdejší tramvajové trati do hloubi Stromovky, která byla využita za protektorátu na jiné účely. Zůstala z ní tato část a my ji poprvé systematicky začneme využívat pro víkendový provoz historické linky," řekl Šurovský.

Historická linka 41 bude jezdit o víkendech do 17. listopadu. Jízdné je pro dospělé 35 korun a pro děti do 15 let, kočárek s dítětem, držitele průkazu ZTP a důchodce nad 70 let činí 20 korun. Kromě zmíněné linky jezdí v Praze původní tramvaj typu T3 jako nostalgická linka číslo 23. Ta jezdí v běžném provozu a platí v ní běžný tarif MHD.


Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Další články
Nahoru