dnes
Neděle - obcasny-dest
11°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - oblacno
6°C
Stromovkou opět začnou jezdit tramvaje, zastávka bude u planetária
Historické vozy ve Stromovce. Foto: PetrS. / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Stromovkou opět začnou jezdit tramvaje, zastávka bude u planetária

Pražský dopravní podnik (DPP) zprovozní ve Stromovce v Praze 7 tramvajovou zastávku Planetárium Praha, která bude o víkendech sloužit pro historické vozy. Zprovozněna bude v pátek 19. dubna a tramvaj na ni poprvé vjede před 13:00. ČTK to sdělili starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě) a technický ředitel DPP Jan Šurovský. Na okraji Stromovky u Výstaviště funguje smyčka pro běžný provoz tramvají.

„Bude se jednat o zastávku pro linku 41 a bude sloužit jenom jako nástupní," řekl Šurovský. Tramvaj do zastávky nacouvá a následně z ní vyjede.

Koleje, po kterých tramvaj pojede, jsou ve Stromovce dlouhodobě nevyužité. „Bez většího využití leží ladem jako pozůstatek někdejší tramvajové trati do hloubi Stromovky, která byla využita za protektorátu na jiné účely. Zůstala z ní tato část a my ji poprvé systematicky začneme využívat pro víkendový provoz historické linky," řekl Šurovský.

Historická linka 41 bude jezdit o víkendech do 17. listopadu. Jízdné je pro dospělé 35 korun a pro děti do 15 let, kočárek s dítětem, držitele průkazu ZTP a důchodce nad 70 let činí 20 korun. Kromě zmíněné linky jezdí v Praze původní tramvaj typu T3 jako nostalgická linka číslo 23. Ta jezdí v běžném provozu a platí v ní běžný tarif MHD.


Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický mimo provoz

6. prosince 2019 v 09:33

Od soboty 7. prosince od 23 hodin do neděle 8. prosince do 5 hodin proběhne úplná uzavírka Strahovského, Brusnického a Dejvického tunelu.

Dopravní omezení na ulici Milady Horákové začne v prosinci

30. listopadu 2019 v 08:36

Pokračující výstavba světelné křižovatky na ulici Milady Horákové si vyžádá v úseku rampy Tunelového komplexu Blanka – U Sparty další dopravní opatření.

Vysočany a Libeň: Konec platnosti karet pro parkování a vydání nových

29. listopadu 2019 v 05:05

Odbor dopravy Úřadu městské části Praha 9 oznámil, že platnost stávajících vydaných parkovacích karet pro oblasti Vysočany a Libeň bude ukončena 5. ledna 2020.

Další články
Nahoru