dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - oblacno
24°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
24°C
Stromovkou opět začnou jezdit tramvaje, zastávka bude u planetária
Historické vozy ve Stromovce. Foto: PetrS. / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Stromovkou opět začnou jezdit tramvaje, zastávka bude u planetária

Pražský dopravní podnik (DPP) zprovozní ve Stromovce v Praze 7 tramvajovou zastávku Planetárium Praha, která bude o víkendech sloužit pro historické vozy. Zprovozněna bude v pátek 19. dubna a tramvaj na ni poprvé vjede před 13:00. ČTK to sdělili starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě) a technický ředitel DPP Jan Šurovský. Na okraji Stromovky u Výstaviště funguje smyčka pro běžný provoz tramvají.

„Bude se jednat o zastávku pro linku 41 a bude sloužit jenom jako nástupní," řekl Šurovský. Tramvaj do zastávky nacouvá a následně z ní vyjede.

Koleje, po kterých tramvaj pojede, jsou ve Stromovce dlouhodobě nevyužité. „Bez většího využití leží ladem jako pozůstatek někdejší tramvajové trati do hloubi Stromovky, která byla využita za protektorátu na jiné účely. Zůstala z ní tato část a my ji poprvé systematicky začneme využívat pro víkendový provoz historické linky," řekl Šurovský.

Historická linka 41 bude jezdit o víkendech do 17. listopadu. Jízdné je pro dospělé 35 korun a pro děti do 15 let, kočárek s dítětem, držitele průkazu ZTP a důchodce nad 70 let činí 20 korun. Kromě zmíněné linky jezdí v Praze původní tramvaj typu T3 jako nostalgická linka číslo 23. Ta jezdí v běžném provozu a platí v ní běžný tarif MHD.


Dopravní omezení v ulicích Sokolská, Legerova a Mezibranská

Včera ve 22:48

Od 13. července do 4. září bude omezen provoz na Sokolské, Legerově, Mezibranské a některých přilehlých komunikacích v Praze 1 a 2. Důvodem jsou stavební úpravy plynovodů. Práce a související dopravní opatření budou probíhat po etapách.

Dopravní omezení v Argentinské

10. července 2020 v 07:58

Od 11. do 23. července bude omezen provoz v Argentinské ulici v Praze 7. Důvodem je rekonstrukce plynovodu v úseku ulic Jateční – Dělnická.

Zítra v noci neprojedete Dejvickým a Brusnickým tunelem

8. července 2020 v 10:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou v noci uzavřeny tunely Brusnický a Dejvický od 9. července od 23 hodin do 10. července do 5 hodin.

Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Další články
Nahoru