dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Povodně 2013

Stromovka, Císařský ostrov i cyklostezky stále zavřeny!

Radnice Prahy 7 pozorňuje občany, že nadále platí přísný zákaz vstupu do Stromovky (kromě přístupové cesty k planetáriu), na Císařský ostrov a přístupové komunikace Trojská lávka a ul. Za elektrárnou.

Ve Stromovce stále trvá vysoké riziko pádu větví či podemletých stromů. Na Císařském ostrově platí bezpečnostní opatření související s ochranou Ústřední čistírny odpadních vod. V ulici Za Elektrárnou jsou vytrhané pláty asfaltu, které voda odnesla až do přilehlého parku.

Technická správa komunikací hl. m. Prahy se rovněž zaměřuje na odstraňování škod na cyklostezkách. Všechny cyklostezky, kde již voda opadla, jsou nyní vyčištěny a procházejí kontrolou. Nejhorší situace je na páteřní trase A2 od mostu Barikádníků až po hranice Prahy. Tento úsek zůstává i nadále uzavřen. Stejně tak není možné využívat cyklotrasy ve Stromovce, na Císařském ostrově a podél plavebního kanálu. Cyklisté se také musejí vyhnout úseku na trase A2 u golfu v Braníku a úseků na pražských náplavkách. Ostatní trasy jsou průjezdné.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru