dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - oblacno
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
25°C
Praha 10: Z ulice zmizely desítky starých a nemocných sakur, nahradily je nové
Když kvetou sakury, ulice V Olšinách se zbarví do růžové barvy. Toto je pohled z loňského dubna. Foto: Eva Kaplanová

Praha 10: Z ulice zmizely desítky starých a nemocných sakur, nahradily je nové

Ze stromořadí V Olšinách v Praze 10 bylo odstraněno okolo 50 starých či nemocných sakur – a místo nich bylo vysázeno přes 70 nových. Dosazovaný druh je totožný s původním – tedy sakury kultivaru „Kanzan". V ulici roste nyní zhruba 150 stromů. Jedinci, které lze na místě zachovat, byli ošetřeni odbornými arboristickými zásahy.

Rozhodnutí o kácení přišlo ze strany Lesů hl. m. Prahy, Praze 10 se podařilo docílit toho, že byl vysázen stejný druh stromů, jako byl ten původní. Pro obnovu stromořadí  byla zpracována projektová dokumentace, které předcházel podrobný dendrologický průzkum.

Ten ukázal, že většina stromů je ve velmi špatném zdravotním stavu, který je zapříčiněn jak věkem, který u sakur v našich podmínkách není vysoký, tak i stresovým prostředím rušné ulice, a část stromořadí je napadena dřevokaznými houbami.

Více zpráv z Prahy 10 najdete zde:

cover-zpravodaj


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru