dnes
Středa - zatazeno
32°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
34°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
29°C
Praha 10: Z ulice zmizely desítky starých a nemocných sakur, nahradily je nové
Když kvetou sakury, ulice V Olšinách se zbarví do růžové barvy. Toto je pohled z loňského dubna. Foto: Eva Kaplanová

Praha 10: Z ulice zmizely desítky starých a nemocných sakur, nahradily je nové

Ze stromořadí V Olšinách v Praze 10 bylo odstraněno okolo 50 starých či nemocných sakur – a místo nich bylo vysázeno přes 70 nových. Dosazovaný druh je totožný s původním – tedy sakury kultivaru „Kanzan". V ulici roste nyní zhruba 150 stromů. Jedinci, které lze na místě zachovat, byli ošetřeni odbornými arboristickými zásahy.

Rozhodnutí o kácení přišlo ze strany Lesů hl. m. Prahy, Praze 10 se podařilo docílit toho, že byl vysázen stejný druh stromů, jako byl ten původní. Pro obnovu stromořadí  byla zpracována projektová dokumentace, které předcházel podrobný dendrologický průzkum.

Ten ukázal, že většina stromů je ve velmi špatném zdravotním stavu, který je zapříčiněn jak věkem, který u sakur v našich podmínkách není vysoký, tak i stresovým prostředím rušné ulice, a část stromořadí je napadena dřevokaznými houbami.

Více zpráv z Prahy 10 najdete zde:

cover-zpravodaj


Pozor na první příznaky, počátek těchto problémů totiž není až ve stáří, jak si mnozí doposud mysleli

20. srpna 2018 v 18:31

Sluch patří k nejdůležitějším lidským smyslům. Postupem věku však náš sluch slábne, a je proto důležité umět poznat první příznaky zhoršování sluchu a následně i správně o sluch „pečovat“.

Další články
Nahoru