dnes
Sobota - zatazeno
21°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
23°C
Zpravodajství

Stromořadí v Korunní ulici čeká omlazení

Stromořadí v Korunní ulici na Praze 2 čeká omlazení. Kvůli špatnému stavu Lesy hlavního města odstraní 12 stromů, dvě lípy a deset akátů, a nahradí je pouze akáty. Pro ČTK to uvedla Petra Fišerová z tiskového servisu Lesů hlavního města Prahy. Lidé musí počítat s drobným omezením dopravy, které bude vždy jen lokální a na nezbytně dlouhou dobu. Na chodnících budou mobilní zábrany a pracovníci, kteří budou dohlížet na bezpečnost.

„Stromy v městském prostředí a v případě uličních stromořadí to platí dvojnásob musí odolávat zátěži z dopravy, různým mechanickým poškozením, působením psů a dalším stresovým faktorům. To se všechno odráží v jejich zdravotní kondici, kdy oslabené stromy mohou být dále napadeny škůdci či dřevokaznými houbami," uvedla Fišerová.

Příspěvková organizace Lesy hlavního města stav pražských stromořadí průběžně monitoruje. V případě potřeby pak jednotlivá stromořadí postupně ošetřuje nebo obnovuje tak, aby byla zachována podoba a kondice stromořadí. Četnost prohlídek záleží na lokalitě a stavu daného stromořadí. „Obnově stromořadí předchází podrobný dendrologický průzkum,“ dodala.

Údržba a rozšiřování městské zeleně patří mezi základní prostředky boje proti projevům klimatických změn ve městě. Vlivem tepelného městského ostrova je v centru Prahy proti jejímu okraji o dva až tři stupně Celsia vyšší teplota.

Tepelný městský ostrov je jev, který je způsoben zástavbou ze stavebních materiálů, jakými jsou beton a asfalt, které v sobě zachycují teplo. Situaci zlepšují vodní plochy, rozšiřování zeleně, výsadba stromů a stromořadí.

Podle Pražských stavebních předpisů, které začaly platit loni 1. srpna, má být stromořadí v každé nové či rekonstruované ulici širší 12 metrů.


Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

Dnes v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru