dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Stromeček pro pejsky a kočičky je připraven, nadílka může začít
Ve středu 17. prosince proběhne nadílka. Foto: Praha 10

Stromeček pro pejsky a kočičky je připraven, nadílka může začít

Jako v předchozích letech budou mít i letos psi i kočky z Prahy 10 svůj vánoční stromek v oplocené části Heroldových sadů. Ve středu 17. prosince proběhne v době od 14 do 18 hodin nadílka.

„Pro pejsky budou pod stromečkem připraveny nejrůznější pamlsky. Nezapomněli jsme ale ani na jejich páníčky – pro ně tu budou připraveny osvětové materiály vztahující se k problematice soužití psů s člověkem ve městě,“ řekl 1. místostarosta pro oblast životního prostředí Vladimír Novák (ČSSD).

K dispozici tak bude např. aktuální verze mapy životního prostředí Prahy 10, informační materiál vyhotovený radnicí Praha 10 – Desatero zodpovědného pejskaře desítky. „Připravili jsme ale také úklidové sáčky a pomůcky pro úklid,“ dodal místostarosta.

Ve stejném čase je možné ke stromku přinést dárek pro psy (i kočky) žijící v některém z pražských útulků. Vítaným dárkem jsou psí (resp. kočičí) konzervy, granule, deky nebo třeba piškoty.

Připravený bude i informační stánek sdružení PESOS, které se zabývá pomocí opuštěným zvířatům.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Betlémské světlo plane ve foyer Nové radnice

17. prosince 2016 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Plamének Betlémského světla je k dispozici Pražanům ve foyer Nové radnice na Mariánském náměstí. Pro Betlémské světlo si mohou lidé přijít až do 6. ledna. 

Další články
Nahoru