dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Advent v Praze

Stroj času rozsvítí novoroční Prahu

Dodavatelem pražského novoročního ohňostroje se stala společnost Ohňostroje Krupička. Rozhodla o tom Rada hl. m. Prahy. Novoroční ohňostroj bude odpálen 1. ledna 2015 v 18 hodin z prostoru Letenských sadů a hlavní město za něj zaplatí 988.201 korun bez DPH. 

Název letošního ohňostroje je Stroj času, a to podle dominanty Letenských sadů, metronomu „Stroj času“ autora Vratislava Karla Nováka.

Bude rozdělen do pěti obrazů (Sametová revoluce, Spartakiáda, Kat a blázen, Kolem světa a zpět, Blýská se na lepší časy) a jeho délka činí 10 minut a 15 vteřin.

Odpalování ohňostroje bude provedeno s maximálním důrazem na ochranu zvířat i ptactva v okolí místa odpalu.


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Tamchynová: Sedm věcí, které bychom neměli o Vánocích rozhodně dělat

18. prosince 2016 v 08:24

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru, nicméně, jak všichni víme, jsou prošpikovány honičkou a stresem. Chceme mít vše navoněné, nazdobené, čisté, dárky pěkně zabalené atd. se vším si dávám dost práce a je jedno, jak dlouho se na svátky připravujeme. Stejně se každoročně přistihneme při tom, že...

Další články
Nahoru