dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Strkal nos, kam neměl. Nyní ho má zlomený

Ve středu chvíli po půl osmé večer přišel neznámý muž do administrativní budovy v ulici Milady Horákové v Praze 7. Tam si planžetou otevřel uzamčené dveře kanceláře. Z té potom odcizil notebook a peníze, se kterými chtěl z budovy nepozorovaně odejít. To mu ale překazil pracovník bezpečnostní agentury, která má budovu v kompetenci.

„Toho se lapka zalekl a utekl před ním do sklepních prostor, kde se v jedné z místností uzamkl a odmítal ji opustit. Mezitím pracovník bezpečnostní agentury přivolal policisty. I ti opakovaně vyzývali nenechavce, aby dobrovolně opustil svůj úkryt, marně,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Proto mužům zákona nezbylo nic jiného, než dveře otevřít násilím, konkrétně vykopnutím, což také následně učinili. Policisté ale netušili, že se zabarikádovaný muž snaží z druhé strany dveře bránit vlastním tělem.

To mělo za následek, že ho vykopnuté dveře zasáhly do obličeje a zlomily mu nos. Po ošetření tohoto zranění putoval třiatřicetiletý muž rovnou do věznice. Policisté totiž zjistili, že se jedná o několikrát odsouzeného recidivistu, který se vyhýbá nástupu výkonu trestu odnětí svobody a je na něj proto vydán zatykač.

„Současný trest odnětí svobody se mu tak může prodloužit o dalších až pět let, což je horní hranice trestí sazby, která mu nyní za popsanou krádež hrozí,“ dodal Tomáš Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru