Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Stříkačky po narkomanech byly nalezeny na hřištích, u metra a na dalších místech
Sběr infekčního materiálu. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Stříkačky po narkomanech byly nalezeny na hřištích, u metra a na dalších místech

Během čtvrteční akce Jehla, do které se nakonec zapojila téměř stovka strážníků, hlídky zkontrolovaly 530 míst v metropoli a našly 83 kusů infekčního materiálu po narkomanech. Informovala o tom Jiřina Ernestová z tiskového oddělení Městské policie hl. m. Prahy.

Vedle dětských hřišť a pískovišť se podle Ernestové hlídky strážníků vydaly také do parků, odpočinkových zón, kontrolovaly okolí vestibulů stanic metra a ventilačních šachet a další místa vytipovaná dle místní znalosti.

„Přestože se strážníci sběru kontaminovaného materiálu věnují v rámci svých denních povinností, je vidět, že jsou tyto cílené akce stále zapotřebí,“ sdělil Eduard Šuster, ředitel pražských strážníků.

Jak vlastně vypadá správný úklid po narkomanech? Protože strážníci musí myslet také na vlastní bezpečnost, nejprve místo vydezinfikují, kleštěmi či pinzetou seberou jehlu nebo stříkačku a tu pak bezpečně uloží do sběrného boxu.

„O plné sběrné nádoby se následně postará specializovaná firma, která zajistí odbornou likvidaci. Hlídky, které sběr zajišťují, jsou samozřejmě vybaveny ochrannými pomůckami,“ sdělila Ernestová.

Smyslem cílených akcí je podle Šustera očista města, stejně jako snaha předejít možnému poranění hlavně v případě dětí a domácích zvířat, a tím snížit riziko nakažlivých onemocnění. Dále pak zvýšit povědomí o tom, jak se v případě nálezu správně chovat.

„Děkuji všem, kteří se do této akce zapojili. Bezprostředním přínosem je vyčištění vybraných míst od stříkaček, jehel a dalšího potenciálně infekčního materiálu, který ohrožuje bezpečnost a zdraví obyvatel, zejména dětí,“ řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

„Při nálezu jehly nebo stříkačky se sami nikdy, ani v dobré víře, o sběr nepokoušejte. Vždy myslete na vlastní bezpečnost a obraťte se na městskou policii buď prostřednictvím tísňové linky 156, nebo přímo na strážníky v ulicích,“ zdůraznila Ernestová.


Autor: Jan Puci

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Dnes v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Dnes v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Včera v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Včera v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

22. června 2024 ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru