Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Stříkačky po narkomanech byly nalezeny na hřištích, u metra a na dalších místech
Sběr infekčního materiálu. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Stříkačky po narkomanech byly nalezeny na hřištích, u metra a na dalších místech

Během čtvrteční akce Jehla, do které se nakonec zapojila téměř stovka strážníků, hlídky zkontrolovaly 530 míst v metropoli a našly 83 kusů infekčního materiálu po narkomanech. Informovala o tom Jiřina Ernestová z tiskového oddělení Městské policie hl. m. Prahy.

Vedle dětských hřišť a pískovišť se podle Ernestové hlídky strážníků vydaly také do parků, odpočinkových zón, kontrolovaly okolí vestibulů stanic metra a ventilačních šachet a další místa vytipovaná dle místní znalosti.

„Přestože se strážníci sběru kontaminovaného materiálu věnují v rámci svých denních povinností, je vidět, že jsou tyto cílené akce stále zapotřebí,“ sdělil Eduard Šuster, ředitel pražských strážníků.

Jak vlastně vypadá správný úklid po narkomanech? Protože strážníci musí myslet také na vlastní bezpečnost, nejprve místo vydezinfikují, kleštěmi či pinzetou seberou jehlu nebo stříkačku a tu pak bezpečně uloží do sběrného boxu.

„O plné sběrné nádoby se následně postará specializovaná firma, která zajistí odbornou likvidaci. Hlídky, které sběr zajišťují, jsou samozřejmě vybaveny ochrannými pomůckami,“ sdělila Ernestová.

Smyslem cílených akcí je podle Šustera očista města, stejně jako snaha předejít možnému poranění hlavně v případě dětí a domácích zvířat, a tím snížit riziko nakažlivých onemocnění. Dále pak zvýšit povědomí o tom, jak se v případě nálezu správně chovat.

„Děkuji všem, kteří se do této akce zapojili. Bezprostředním přínosem je vyčištění vybraných míst od stříkaček, jehel a dalšího potenciálně infekčního materiálu, který ohrožuje bezpečnost a zdraví obyvatel, zejména dětí,“ řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

„Při nálezu jehly nebo stříkačky se sami nikdy, ani v dobré víře, o sběr nepokoušejte. Vždy myslete na vlastní bezpečnost a obraťte se na městskou policii buď prostřednictvím tísňové linky 156, nebo přímo na strážníky v ulicích,“ zdůraznila Ernestová.


Autor: Jan Puci

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru