Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Střídání stráží: Banánové děti v České republice budou brzy nahrazeny
Zakladatelky centra Talent Mary Huyen Doová a Le Ha (zleva). Foto: archiv ČVS

Střídání stráží: Banánové děti v České republice budou brzy nahrazeny

Ve čtvrtek bylo slavnostně otevřeno v Libuši Česko-vietnamské vzdělávací centrum pro děti Talent. V centru je připraveno pět tříd pro vietnamské děti ve věku od pěti let k návštěvě zájmových kroužků, které jsou zaměřeny například na výuku cizích jazyků, zpěvu, hru na hudební nástroje, tance, práce na počítači či sportovní disciplíny.

V druhé části činnosti bude Talent poskytovat celotýdenní hlídání vietnamských dětí ve věku od tří do šesti let, každý den od 8 do 19 hodin, které bude poskytovat dětem čtyři jídla denně a dvě výuky, podle přání rodičů. Tato část centra bude časem přeměněna na mateřskou školku.

Vietnamské děti se v České republice velmi dobře učí, například na základních školách mají studijní průměr 1,3 a na středních školách 1,7 a mnohé úspěšně absolvují i vysoké školy.

„V Praze 4 – Libuši byl zřízením vzdělávacího centra položen základ studijních a životních úspěchů další nové vietnamské generace u nás žijící. Dnešní ,banánové děti´ budou velmi brzy nahrazeny těmito talentovanými budoucnosti,“ řekl při slavnostním otevření centra Marcel Winter, předseda Česko-vietnamské společnosti.


Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru