Dnes Středa - jasno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Střídání stráží: Banánové děti v České republice budou brzy nahrazeny
Zakladatelky centra Talent Mary Huyen Doová a Le Ha (zleva). Foto: archiv ČVS

Střídání stráží: Banánové děti v České republice budou brzy nahrazeny

Ve čtvrtek bylo slavnostně otevřeno v Libuši Česko-vietnamské vzdělávací centrum pro děti Talent. V centru je připraveno pět tříd pro vietnamské děti ve věku od pěti let k návštěvě zájmových kroužků, které jsou zaměřeny například na výuku cizích jazyků, zpěvu, hru na hudební nástroje, tance, práce na počítači či sportovní disciplíny.

V druhé části činnosti bude Talent poskytovat celotýdenní hlídání vietnamských dětí ve věku od tří do šesti let, každý den od 8 do 19 hodin, které bude poskytovat dětem čtyři jídla denně a dvě výuky, podle přání rodičů. Tato část centra bude časem přeměněna na mateřskou školku.

Vietnamské děti se v České republice velmi dobře učí, například na základních školách mají studijní průměr 1,3 a na středních školách 1,7 a mnohé úspěšně absolvují i vysoké školy.

„V Praze 4 – Libuši byl zřízením vzdělávacího centra položen základ studijních a životních úspěchů další nové vietnamské generace u nás žijící. Dnešní ,banánové děti´ budou velmi brzy nahrazeny těmito talentovanými budoucnosti,“ řekl při slavnostním otevření centra Marcel Winter, předseda Česko-vietnamské společnosti.


Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru