Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 6°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Stříbrnou medaili Prahy získal in memoriam Richard Mařík, dlouholetý pracovník magistrátu
Historická budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Stříbrnou medaili Prahy získal in memoriam Richard Mařík, dlouholetý pracovník magistrátu

Udělení stříbrné medaile hlavního města Prahy in memoriam Richardu Maříkovi dnes schválili pražští zastupitelé. Mnohaletý ředitel odboru volených orgánů náhle zemřel letos v listopadu. Ocenění mu bylo uděleno za „dlouholetou mimořádnou a úspěšnou činnost pro hlavní město Prahu“.

Primátor Zdeněk Hřib, který materiál s návrhem na udělení medaile zastupitelům předložil, označil Maříka za významnou osobnost magistrátu, která si takové ocenění zaslouží.

Když Mařík zemřel, předseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil napsal na svůj facebookový profil: „Maříkova práce byla velmi těžká, patří mu za ni upřímný dík. Magistrát už bez něj nebude nikdy stejný.“

Mařík po absolvování gymnázia vystudoval na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Na pražský magistrát nastoupil v roce 1994. Nejdříve se zaměřil na oblast kontroly, vyřizování stížností a vnitřního auditu. Postupně se stal ředitelem odboru stížností, mimořádných kontrol a metodiky kontrolních činností. Byl také tajemníkem protikorupční komise pražské Rady.

Před pěti lety byl pověřen řízením odboru volených orgánů, a v krátké době se stal jeho ředitelem. Od dubna 2015 byl současně pověřen zajišťováním chodu sekce řízení úřadu.

„Doktor Mařík s hlavním městem Prahou spojil svůj soukromý i pracovní život. Byl nejen vzdělaným a zkušeným profesionálem, ale především čestným, citlivým a obětavým člověkem, na kterého se kolegové neváhali obracet se žádostmi o radu či pomoc, a který se vždy těšil jejich plné úctě a respektu. Svým autentickým osobním příkladem tak dokázal pozitivně ovlivnit celou jednu generaci zaměstnanců pražské veřejné správy,“ je uvedeno v důvodové zprávě materiálu k projednání.

Praha udělila medaili naposledy letos v říjnu molekulárnímu epidemiologovi a genetikovi Radimu Šrámovi. Před tím ji dostala ředitelka Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Helena Koenigsmarková.


Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Dnes ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Další články
Nahoru