dnes
Čtvrtek - jasno
11°C
zítra
Pátek - zatazeno
9°C
pozítří
Sobota - oblacno
13°C
Stříbrnou medaili Prahy získal in memoriam Richard Mařík, dlouholetý pracovník magistrátu
Historická budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Stříbrnou medaili Prahy získal in memoriam Richard Mařík, dlouholetý pracovník magistrátu

Udělení stříbrné medaile hlavního města Prahy in memoriam Richardu Maříkovi dnes schválili pražští zastupitelé. Mnohaletý ředitel odboru volených orgánů náhle zemřel letos v listopadu. Ocenění mu bylo uděleno za „dlouholetou mimořádnou a úspěšnou činnost pro hlavní město Prahu“.

Primátor Zdeněk Hřib, který materiál s návrhem na udělení medaile zastupitelům předložil, označil Maříka za významnou osobnost magistrátu, která si takové ocenění zaslouží.

Když Mařík zemřel, předseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil napsal na svůj facebookový profil: „Maříkova práce byla velmi těžká, patří mu za ni upřímný dík. Magistrát už bez něj nebude nikdy stejný.“

Mařík po absolvování gymnázia vystudoval na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Na pražský magistrát nastoupil v roce 1994. Nejdříve se zaměřil na oblast kontroly, vyřizování stížností a vnitřního auditu. Postupně se stal ředitelem odboru stížností, mimořádných kontrol a metodiky kontrolních činností. Byl také tajemníkem protikorupční komise pražské Rady.

Před pěti lety byl pověřen řízením odboru volených orgánů, a v krátké době se stal jeho ředitelem. Od dubna 2015 byl současně pověřen zajišťováním chodu sekce řízení úřadu.

„Doktor Mařík s hlavním městem Prahou spojil svůj soukromý i pracovní život. Byl nejen vzdělaným a zkušeným profesionálem, ale především čestným, citlivým a obětavým člověkem, na kterého se kolegové neváhali obracet se žádostmi o radu či pomoc, a který se vždy těšil jejich plné úctě a respektu. Svým autentickým osobním příkladem tak dokázal pozitivně ovlivnit celou jednu generaci zaměstnanců pražské veřejné správy,“ je uvedeno v důvodové zprávě materiálu k projednání.

Praha udělila medaili naposledy letos v říjnu molekulárnímu epidemiologovi a genetikovi Radimu Šrámovi. Před tím ji dostala ředitelka Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Helena Koenigsmarková.


Odbor evidence majetku magistrátu obnovuje provoz

31. března 2020 v 08:01

Magistrát hl. m. Prahy včera obnovil provoz odboru evidence majetku, který musel přerušit činnost z důvodu výskytu koronaviru u dvou zaměstnanců. Mimořádná situace se týkala zhruba padesátky zaměstnanců odboru, kteří zůstali v uplynulých dvou týdnech v nařízené karanténě...

Pražský krizový štáb doporučil pro pobyt osob v karanténě stadion Strahov

30. března 2020 ve 22:39

Krizový štáb hl. m. Prahy byl na svém pondělním jednání informován o aktuální situaci od Hygienické stanice hl. m. Prahy, od složek integrovaného záchranného systému a z oblasti dopravy. Především se ale věnoval situaci v domovech pro seniory.  

Další články
Nahoru