dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - zatazeno
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
27°C
Stříbrnou medaili Prahy získal in memoriam Richard Mařík, dlouholetý pracovník magistrátu
Historická budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Stříbrnou medaili Prahy získal in memoriam Richard Mařík, dlouholetý pracovník magistrátu

Udělení stříbrné medaile hlavního města Prahy in memoriam Richardu Maříkovi dnes schválili pražští zastupitelé. Mnohaletý ředitel odboru volených orgánů náhle zemřel letos v listopadu. Ocenění mu bylo uděleno za „dlouholetou mimořádnou a úspěšnou činnost pro hlavní město Prahu“.

Primátor Zdeněk Hřib, který materiál s návrhem na udělení medaile zastupitelům předložil, označil Maříka za významnou osobnost magistrátu, která si takové ocenění zaslouží.

Když Mařík zemřel, předseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil napsal na svůj facebookový profil: „Maříkova práce byla velmi těžká, patří mu za ni upřímný dík. Magistrát už bez něj nebude nikdy stejný.“

Mařík po absolvování gymnázia vystudoval na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Na pražský magistrát nastoupil v roce 1994. Nejdříve se zaměřil na oblast kontroly, vyřizování stížností a vnitřního auditu. Postupně se stal ředitelem odboru stížností, mimořádných kontrol a metodiky kontrolních činností. Byl také tajemníkem protikorupční komise pražské Rady.

Před pěti lety byl pověřen řízením odboru volených orgánů, a v krátké době se stal jeho ředitelem. Od dubna 2015 byl současně pověřen zajišťováním chodu sekce řízení úřadu.

„Doktor Mařík s hlavním městem Prahou spojil svůj soukromý i pracovní život. Byl nejen vzdělaným a zkušeným profesionálem, ale především čestným, citlivým a obětavým člověkem, na kterého se kolegové neváhali obracet se žádostmi o radu či pomoc, a který se vždy těšil jejich plné úctě a respektu. Svým autentickým osobním příkladem tak dokázal pozitivně ovlivnit celou jednu generaci zaměstnanců pražské veřejné správy,“ je uvedeno v důvodové zprávě materiálu k projednání.

Praha udělila medaili naposledy letos v říjnu molekulárnímu epidemiologovi a genetikovi Radimu Šrámovi. Před tím ji dostala ředitelka Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Helena Koenigsmarková.


V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

Včera v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Další články
Nahoru