dnes
Úterý - oblacno
21°C
zítra
Středa - oblacno
23°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
25°C
Stříbrné vánoční dny: Veletrh plný dárků, dobrot i tvoření
Veletrh Stříbrné vánoční dny se koná 13. až 16. prosince na výstavišti v Letňanech. Foto: vanocnidny.cz /4x/

Stříbrné vánoční dny: Veletrh plný dárků, dobrot i tvoření

Už se nemůžete dočkat Vánoc? Tu pravou sváteční atmosféru si můžete vychutnat na veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se koná 13. až 16. prosince na výstavišti v Letňanech. Na jednom místě najdete až 10 tisíc tipů na dárky i na dobroty na štědrovečerní stůl.

vanocni-hody Veletrh Stříbrné vánoční dny vdechne sváteční atmosféru areálu PVA EXPO PRAHA již podesáté. Jako inspirace na nákup vánočních dárků poslouží na jednom místě až 10 000 tipů, o zábavu pro celou rodinu se v bohatém doprovodném programu postarají výtvarníci, umělci i slavné osobnosti. Veletrh bude nově bohacen o novinku Kolo pod stromeček. Ta přinese široký výběr kol a cyklistických doplňků pro všechny věkové kategorie jezdců z řad amatérů i profesionálů.

Vítejte v Čarokrásnu!
Baví vás tvoření? Na veletrhu si budete moci vyrobit cokoliv, co vás napadne. Třeba pohádkovou vílu nebo skřítka. Vše potřebné bude připraveno ve stánku Atelieru Chami Peer. Možnost vyrobit si dekorace nebo originální dárek nabídne také první Kreativ market & Milujeme papír, největší vánoční akce pro milovníky papírových výrobků, kreativního tvoření a všeho krásného. Připravena bude i poštovní schránka pro Ježíška, kam budou moci děti hodit dopis Ježíškovi. Dopis bude možné si vytvořit ve workshopu Radky Křivánkové. V dílničce v malovaném stanu bude zase možné si vytvořit vánočního kapra a zasoutěžit si o toho nejlepšího.

Mlsání v sekci Vánoční hody
vanocni-bezlepkovy-trh Pro milovníky dobrého jídla a pití budou připravena tradiční jídla, ale i gurmánské speciality. V nabídce najdete různé druhy sýrů a uzenin, ale i netradiční šnečí speciality a sushi, sladké delikatesy z čokolády, lahodné palačinky se šlehačkou a karamelem, trdelníky, krajové koláče, vánočky a vánoční cukroví, kvalitní odrůdová i archivní vína, prosecco, medoviny, čepovaná i lahvová piva, různé druhy káv a čajů a ovocných nápojů. Bohatou nabídku pochutin a ochutnávek doplní potravinové produkty České potraviny. Organizátoři mysleli i na celiaky, proto nebude chybět Vánoční bezlepkový trh konající se 15. prosince v hale 6 Společnosti pro bezlepkovou dietu.

Dárky od srdce?
Ve speciální sekci Fashion Zóna nabídnou desítky výtvarníků a designérů originální autorskou tvorbu oděvu, šperků a doplňků. Nakupíte zde dárky, které v běžné obchodní síti neseženete. Dárek, který má duši seženete i ve speciální sekci Český jarmark. Více na www.vanocnidny.cz.

cesky-jarmarkVánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru