dnes
Středa - oblacno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - skorojasno
1°C
Stříbrné vánoční dny: Veletrh plný dárků, dobrot i tvoření
Veletrh Stříbrné vánoční dny se koná 13. až 16. prosince na výstavišti v Letňanech. Foto: vanocnidny.cz /4x/

Stříbrné vánoční dny: Veletrh plný dárků, dobrot i tvoření

Už se nemůžete dočkat Vánoc? Tu pravou sváteční atmosféru si můžete vychutnat na veletrhu Stříbrné vánoční dny, který se koná 13. až 16. prosince na výstavišti v Letňanech. Na jednom místě najdete až 10 tisíc tipů na dárky i na dobroty na štědrovečerní stůl.

vanocni-hody Veletrh Stříbrné vánoční dny vdechne sváteční atmosféru areálu PVA EXPO PRAHA již podesáté. Jako inspirace na nákup vánočních dárků poslouží na jednom místě až 10 000 tipů, o zábavu pro celou rodinu se v bohatém doprovodném programu postarají výtvarníci, umělci i slavné osobnosti. Veletrh bude nově bohacen o novinku Kolo pod stromeček. Ta přinese široký výběr kol a cyklistických doplňků pro všechny věkové kategorie jezdců z řad amatérů i profesionálů.

Vítejte v Čarokrásnu!
Baví vás tvoření? Na veletrhu si budete moci vyrobit cokoliv, co vás napadne. Třeba pohádkovou vílu nebo skřítka. Vše potřebné bude připraveno ve stánku Atelieru Chami Peer. Možnost vyrobit si dekorace nebo originální dárek nabídne také první Kreativ market & Milujeme papír, největší vánoční akce pro milovníky papírových výrobků, kreativního tvoření a všeho krásného. Připravena bude i poštovní schránka pro Ježíška, kam budou moci děti hodit dopis Ježíškovi. Dopis bude možné si vytvořit ve workshopu Radky Křivánkové. V dílničce v malovaném stanu bude zase možné si vytvořit vánočního kapra a zasoutěžit si o toho nejlepšího.

Mlsání v sekci Vánoční hody
vanocni-bezlepkovy-trh Pro milovníky dobrého jídla a pití budou připravena tradiční jídla, ale i gurmánské speciality. V nabídce najdete různé druhy sýrů a uzenin, ale i netradiční šnečí speciality a sushi, sladké delikatesy z čokolády, lahodné palačinky se šlehačkou a karamelem, trdelníky, krajové koláče, vánočky a vánoční cukroví, kvalitní odrůdová i archivní vína, prosecco, medoviny, čepovaná i lahvová piva, různé druhy káv a čajů a ovocných nápojů. Bohatou nabídku pochutin a ochutnávek doplní potravinové produkty České potraviny. Organizátoři mysleli i na celiaky, proto nebude chybět Vánoční bezlepkový trh konající se 15. prosince v hale 6 Společnosti pro bezlepkovou dietu.

Dárky od srdce?
Ve speciální sekci Fashion Zóna nabídnou desítky výtvarníků a designérů originální autorskou tvorbu oděvu, šperků a doplňků. Nakupíte zde dárky, které v běžné obchodní síti neseženete. Dárek, který má duši seženete i ve speciální sekci Český jarmark. Více na www.vanocnidny.cz.

cesky-jarmarkTradiční společné zpívání koled pod Karlovým mostem

Dnes v 08:04

Přijďte si zazpívat koledy na Štědrý den. Zpěvníček dostanete na místě zdarma.

Štědrý den v Gongu

Včera ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Program v Šabachově parku pokračuje

Včera v 11:11

V pátek 14. prosince pokračuje vánoční program v Praze 6.

Praha 13: Soutěž o nejkrásnější výzdobu

Včera v 09:09

Domovy se oblékají do svátečního a vánoční výzdobu už také má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrá bohoslužba v Praze 15

Včera v 08:19

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.          

Vánoční ulička

Včera v 07:03

Cukroví, svařák, nákup i vlastnoruční výroba dárků a skvělá atmosféra. Přijďte oslavit třetí adventní neděli do Vánoční uličky do Vnitroblocku.   

Adventní rybí polévka 2018 na náměstí Jiřího z Poděbrad

Včera v 06:56

Tradiční rozlévání rybí polévky na náměstí Jiřího z Poděbrad v sobotu 15. prosince od 11 hodin.

Musica Rustica hraje a zpívá na náměstí Míru

Včera v 06:50

Musica Rustica hraje a zpívá české písně, koledy a tance z 16. až 19. století v sobotu 15. prosince na náměstí Míru od 13:30 do 16 hodin.

Starobohnické vánoční těšení zve na živý betlém, dobroty na jarmarku a koncert Báry Basikové

10. prosince 2018 v 18:22

V neděli 16. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla jubilejní desátý ročník Starobohnického vánočního těšení.

Vánoce ve staré Praze

10. prosince 2018 ve 12:06

Každý z nás si již z dětství odnáší „své“ vánoční zvyky či obyčeje. Na přednášce Jaroslavy Novákové si připomenete, jak se slavily Vánoce za Karla IV., od kdy se vystavují jesličky, kdy k nám přišel vánoční stromeček a kde byly v Praze největší...

Tradiční vánoční Lemarket v Mánesu

10. prosince 2018 v 11:42

Vánoční Lemarket s vybranými lokálními značkami, službami i projekty. Těšit se můžete na více než 200 prodejců, mini hostinu, koncerty i workshopy.

Vánoce v Šabachově parku v Praze 6 začnou ve čtvrtek

10. prosince 2018 v 11:05

Od 13. do 25. prosince se na tradičním místě v Šabachově parku koná slavnostní vánoční program. Těšit se můžete na stánky nejen s občerstvením a kulturní vyžití.

Praha 5: Bach Collegium Praha zahraje Českou mši vánoční

10. prosince 2018 v 10:39

Praha 5 a Bach Collegium Praha zvou 25. prosince na koncert Jan Jakub Ryba: Česká mše vánoční Hej mistře od 16 hodin v kostele sv. Václava na Smíchově, Nám. 14. října, Praha 5.

Adventní koncert: Musica Florea

10. prosince 2018 v 10:26

Adventní koncert Musica Florea se koná v pátek 14. prosince od 20 hodin v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně.

Další články
Nahoru