Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Střelecký ostrov zaplní politici, podle Volfové dorazí i jeden z nejlepších premiérů v historii
Na oslavy Svátku práce pozvali sociální demokraté i odborového předáka Josefa Středulu (třetí zleva). Foto: se souhlasem ČSSD

Střelecký ostrov zaplní politici, podle Volfové dorazí i jeden z nejlepších premiérů v historii

V neděli 1. května vyrazí do centra Prahy nejen zamilovaní lidé hledající rozkvetlý strom, ale tradičně i politici. Pražská ODS odstartuje na Petříně kampaň před podzimními komunálními volbami, Střelecký ostrov bude patřit levicové ČSSD i straně Česká suverenita, kterou přijde podpořit expremiér Jiří Paroubek. Informovali o tom zástupci tiskových oddělení jednotlivých stran.

Koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) se zhruba před čtvrt rokem rozhodla na celopražské úrovni pokusit v letošních volbách do pražského zastupitelstva zopakovat úspěšný projekt z voleb do Poslanecké sněmovny. Loni na podzim v Praze vyhrála a získala 40 procent odevzdaných hlasů.

Při odpolední prvomájové akci s názvem „SPOLU na Petřín" budou představeni kandidáti koalice. Zahájení kampaně se zúčastní také premiér a předseda ODS Petr Fiala, předsedkyně Poslanecké sněmovny a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nebo místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

První máj bude ČSSD tradičně slavit na Střeleckém ostrově. Kromě předsedy sociálních demokratů Michala Šmardy a dalších politiků strany tentokrát dorazí i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. O něm se ve veřejném prostoru aktuálně hovoří ohledně zvažované stávkové pohotovosti úředníků a delší dobu je také spojován s možnou kandidaturou na prezidenta České republiky.

„Získat práva trvá vždy dlouho. Osmihodinovou dobu sociální demokraté a odboráři prosadili po letech konfliktů v roce 1918. O kurzarbeitu museli jednat dvanáct let, aby dnes stát mohl účinně pomáhat firmám poškozeným pandemií koronaviru anebo válkou,“ řekl Středula.

První máj slavili pracující na pražském Střeleckém ostrově poprvé před 132 lety. Sociální demokraté a odboráři se na místě scházejí kvůli oslavám Svátku práce dlouhodobě. 

Od nedělního poledne budou na Střeleckém ostrově slavit První máj i strany Domov, Česká Suverenita a Národní socialisté.

Dále společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskyho a spolek Ne základnám. Dorazí senátor Jaroslav Doubrava, bývalý senátor a předseda agrární komory Jan Veleba, zástupci spolku NE Základnám a především bývalý premiér Jiří Paroubek.

„V dnešní době, kdy naprosto neschopná vláda dostává zemi do ekonomicky neřešitelné situace a každým dnem ochuzuje své občany, je skvělé, že vystoupí na oslavách svátku práce jeden z nejlepších premiérů naší vlasti, který skutečně pracoval pro lidi,“ řekla předsedkyně České Suverenity Jana Volfová.

„Jsem velmi rád, že na naší společné demonstraci při oslavě svátku práce vystoupí řada osobností, které již dokázaly, že řídit naši vlast umí a mají i řešení současné katastrofální situace,“ uvedl David Tygr Ploc, předseda strany Domov.

Na demonstraci vystoupí i zpěvačka Hana Lounová a frontman skupiny Kamelot Roman Horký, kteří tradičně akce České Suverenity a Domova doprovází.


Autor: Karel Netolický

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

21. září 2023 v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru