Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Střelecký ostrov zaplní politici, podle Volfové dorazí i jeden z nejlepších premiérů v historii
Na oslavy Svátku práce pozvali sociální demokraté i odborového předáka Josefa Středulu (třetí zleva). Foto: se souhlasem ČSSD

Střelecký ostrov zaplní politici, podle Volfové dorazí i jeden z nejlepších premiérů v historii

V neděli 1. května vyrazí do centra Prahy nejen zamilovaní lidé hledající rozkvetlý strom, ale tradičně i politici. Pražská ODS odstartuje na Petříně kampaň před podzimními komunálními volbami, Střelecký ostrov bude patřit levicové ČSSD i straně Česká suverenita, kterou přijde podpořit expremiér Jiří Paroubek. Informovali o tom zástupci tiskových oddělení jednotlivých stran.

Koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) se zhruba před čtvrt rokem rozhodla na celopražské úrovni pokusit v letošních volbách do pražského zastupitelstva zopakovat úspěšný projekt z voleb do Poslanecké sněmovny. Loni na podzim v Praze vyhrála a získala 40 procent odevzdaných hlasů.

Při odpolední prvomájové akci s názvem „SPOLU na Petřín" budou představeni kandidáti koalice. Zahájení kampaně se zúčastní také premiér a předseda ODS Petr Fiala, předsedkyně Poslanecké sněmovny a předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nebo místopředseda Poslanecké sněmovny a 1. místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

První máj bude ČSSD tradičně slavit na Střeleckém ostrově. Kromě předsedy sociálních demokratů Michala Šmardy a dalších politiků strany tentokrát dorazí i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. O něm se ve veřejném prostoru aktuálně hovoří ohledně zvažované stávkové pohotovosti úředníků a delší dobu je také spojován s možnou kandidaturou na prezidenta České republiky.

„Získat práva trvá vždy dlouho. Osmihodinovou dobu sociální demokraté a odboráři prosadili po letech konfliktů v roce 1918. O kurzarbeitu museli jednat dvanáct let, aby dnes stát mohl účinně pomáhat firmám poškozeným pandemií koronaviru anebo válkou,“ řekl Středula.

První máj slavili pracující na pražském Střeleckém ostrově poprvé před 132 lety. Sociální demokraté a odboráři se na místě scházejí kvůli oslavám Svátku práce dlouhodobě. 

Od nedělního poledne budou na Střeleckém ostrově slavit První máj i strany Domov, Česká Suverenita a Národní socialisté.

Dále společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskyho a spolek Ne základnám. Dorazí senátor Jaroslav Doubrava, bývalý senátor a předseda agrární komory Jan Veleba, zástupci spolku NE Základnám a především bývalý premiér Jiří Paroubek.

„V dnešní době, kdy naprosto neschopná vláda dostává zemi do ekonomicky neřešitelné situace a každým dnem ochuzuje své občany, je skvělé, že vystoupí na oslavách svátku práce jeden z nejlepších premiérů naší vlasti, který skutečně pracoval pro lidi,“ řekla předsedkyně České Suverenity Jana Volfová.

„Jsem velmi rád, že na naší společné demonstraci při oslavě svátku práce vystoupí řada osobností, které již dokázaly, že řídit naši vlast umí a mají i řešení současné katastrofální situace,“ uvedl David Tygr Ploc, předseda strany Domov.

Na demonstraci vystoupí i zpěvačka Hana Lounová a frontman skupiny Kamelot Roman Horký, kteří tradičně akce České Suverenity a Domova doprovází.


Autor: Karel Netolický

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru