dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Střelecký ostrov v létě: koncerty, divadlo, hry, sport, ale i tanečníci, křesťané a elektroloď
Střelecký ostrov zaplavila přesně před rokem a několika dny rozbouřená Vltava. Za 12 měsíců se vzpamatoval z následků a je připraven na letní program. Foto. archiv

Střelecký ostrov v létě: koncerty, divadlo, hry, sport, ale i tanečníci, křesťané a elektroloď

Na Střeleckém ostrově zahájí 30. května provoz letní scéna Malostranské besedy s názvem Letňák 2014 – Léto pro Pražany.  Až do poloviny září si mohou návštěvníci ostrova užít nejen kulturní program, na mobilním pontonu bude pódium pro hudební a divadelní produkce, ale také si zasportovat a absolvovat společenská setkání.

Hlavním lákadlem scény na Střeleckém ostrově budou vystoupení populárních hudebních skupin a také zajímavá divadelní představení. Svoji účast potvrdili například bratři Ebenové nebo písničkář Xavier Baumaxa, který si zahraje s orchestrem Hněddé smyčce, uvedla ČTK.

Diváci uslyší v akustické podobě také skupinu Čechomor, představí se i skupina The Tap Tap. Tečky za prázdninami udělají skupina Sto zvířat a herci Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus, kteří na Střeleckém ostrově uvedou legendární hru Ivánku, kamaráde…

strelak-4-nahled Volný čas lze v létě na Střeleckém ostrově možné trávit celý den. Otevřeno bude denně do 22 hodin. Bude zde fungovat celodenní bar s grilem, půjčovna společenských her a jednoduchého sportovního náčiní.

Další z projektů, který bude na „Letňáku 2014 – Léta na Střeleckém ostrově“ uveden, nese název Setkání Unie tanečníků a performerů. Půjde o shromáždění tanečních profesionálních divadelních souborů a konzervatoří.

Dvakrát čeká v létě na návštěvníky Střeleckého ostrova Dyzajn market, prodejní výstava autorské tvorby českých návrhářů a designerů. Diskutovat o otázkách víry mohou zájemci o duchovno vždy v neděli při setkáních křesťanských spolků. Během letní sezóny se mohou zájemci projet kolem Střeleckého ostrova v ručně vyráběné mahagonové elektrolodi.

hodek-daniel

Daniel Hodek

„Tak, jako je návštěvní řád Střeleckého ostrova v mnoha věcech nezvykle přísný, zcela ve stejném duchu jsme postupovali při přípravě obsahové části nájemní smlouvy se společností Malostranská beseda,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 1 Daniel Hodek.

Praha 1 si podle něj tak chrání obří investici do rekonstrukce ostrova. Musí tak být například zajištěno, že na ostrov nebude nikdo nosit alkoholické nápoje, nebo že zde bude dostatek separačních nádob na odpad.

O tom, že návštěvní řád je přísný, ale má svůj smysl, svědčí podle Hodka skutečnost, že ostrov o rozloze 1,86 hektaru je i půl roku po otevření jako nový, i když jej ve slunečných dnech navštíví kolem 1700 lidí denně, kteří se sem mnohdy opakovaně vracejí.

Hlavní letošní změnou je absence letního kina. „Finanční náročnost provozu kina, která vyžaduje i pravidelný prodej alkoholických nápojů, nutnost vybírání vstupného, a tím nucenou uzavírku ostrova, jsou důsledkem toho, že v roce 2014 letní kino nebude v provozu," potvrdil Hodek, který nevyloučil, že po vyhodnocení ekonomických dopadů letošní absence letního kina se promítání příští rok na ostrov vrátí.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru