dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Střelecký ostrov se po rekonstrukci otevírá pro veřejnost, na večer a noc se však bude zavírat
Na Střeleckém ostrově (na snímku vlevo) budou platit podobně přísná pravidla, jaká již platí na Slovanském ostrově (vpravo). Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Střelecký ostrov se po rekonstrukci otevírá pro veřejnost, na večer a noc se však bude zavírat

Střelecký ostrov, dlouho zavřený kvůli rekonstrukci, kterou prodloužily červnové povodně, se zítra konečně otevírá pro veřejnost. Slavnostní znovuotevření Střeleckého ostrova bude provázet pětidenní kulturní akce „Všichni na Střelák“ s bohatým doprovodným programem. Pražané se mohou těšit na zrekonstruovaný ostrov včetně nového mobiliáře, ale také musí počítat s přísným návštěvním řádem.

Oproti minulosti ostrov nebude zpřístupněný denně 24 hodin, ale na pozdní večer a noc se bude zavírat.

„Termín znovuotevření musel být posunut kvůli červnové povodni, ale vše se nakonec podařilo zvládnout. Ostrov je opět volnočasovou a relaxační oázou přímo v srdci města a já věřím, že jeho využívání bude přinášet radost mladým, starším i našim seniorům,“ říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Na Střeleckém ostrově byly během rekonstrukce instalovány nové lavičky, lampy, opraveny cesty, pokáceny některé stromy a vysazeny nové. Především však byl vystavěn bezbariérový výtah.

Návštěvníky „Střeláku“ možná nepřekvapí jenom nový vzhled tohoto ostrova v centru Prahy, ale také přísný návštěvní řád. Byli jste zvyklí si někdy sednout na břeh ostrova? Nově je na něm vstup do prostoru mezi parkovou cestou a Vltavou zakázaný. Na ostrově nesmí volně pobíhat psi, je zakázáno jezdit na kolečkových bruslích a kolech.

Návštěvníky, kteří byli zvyklí se při cestách setmělou Prahou jít podívat na ostrov, ze kterého je dobrý výhled na Pražský hrad, Karlův most a Národní divadlo, možná zaskočí otevírací doba ostrova. Od začátku listopadu do konce března bude otevřený jen od 8 do 19 hodin, po zbytek roku od 6 do 22 hodin.

Rekonstrukce ostrova stála 80 milionů korun, většinu zaplatila radnice Prahy 1, zhruba 25 milionů dal magistrát.

Výňatek z nového návštěvního řádu ostrova

navstevni-rad-streleckehio-ostrova-nahled


Další články
Nahoru