dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Dětská PrahaSeniorská Praha

Střelecký ostrov přivítá velkou přehlídku sociálních služeb

Ve čtvrtek 16. června se na Střeleckém ostrově uskuteční od 14 hodin třetí ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb městské části Praha 1. Pro příchozí je připraven i kulturní program.

Různé neziskové organizace a občanská sdružení na veletrhu představí služby pro sociálně znevýhodněné děti a mládež, pro seniory, pro tělesně a mentálně handicapované a pro osoby ohrožené domácím násilím. Zároveň se zde přestaví pestrý výběr volnočasových a vzdělávacích činností.

Letošní ročník se výrazně zaměřuje na rodiny s dětmi, což se se projeví v bohatém kulturním programu na pódiu i na celém ostrově. „Kulturní program bude letos více důstojným odlehčením a vyvážením celé akce. Návštěvníci se mohou těšit na dětský sbor Kampata, studentskou kapelu Neo My, ale také na skákací hrad, malování na obličej či výtvarnou dílnu. Moderování se letos ujme Alexandr Hemala,“ uvádí Šárka Táborská, iniciátorka celého projektu a předsedkyně výboru pro sociální a bytovou politiku.

Záštitu nad veletrhem převzal radní hlavního města Prahy pro sociální oblast Daniel Hodek. Patronaci nad letošním ročníkem sociálního veletrhu převzal Martin Zach, který je mimo jiné také patronem občanského sdružení Caballinus, nabízejícího hipoterapii pro nemocné děti.

Je zakladatelem Občanského sdružení Martina Zacha, které se věnuje především moderním sportovním aktivitám pro lidi po úraze míchy. V současné době držitel titulu Muž roku 2009 dokončuje kolekci oblečení pro vozíčkáře.

Činnost jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb představí u stánků zástupci organizací. Návštěvníci se mohou těšit i na občerstvení za přívětivé „sousedské“ ceny, které nabídne společnost Delicato Restaurants. Příklad? Párek v rohlíku za 8 a malinovka za 10 korun. Vstup na akci je zdarma.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dvojka pro seniory: Plavání v bazénu na Vinohradech

13. prosince 2017 v 07:20

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 probíhají lekce plavání pro seniory z Prahy 2, členy Klubu Dvojka pro seniory. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Radní Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

9. prosince 2017 v 09:18

V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč. 

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Dvojka pro seniory: Do Divadla na Vinohradech

3. prosince 2017 v 18:41

Senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory si v pondělí 18. prosince od 8 hodin mohou v informacích v přízemí budovy radnice vyzvednout vstupenky na dopolední divadelní představení „Škola žen“.

Praha 1: Kurz první pomoci

18. listopadu 2017 v 08:14

Profesionální záchranáři provedou zájemce Kurzem první pomoci, který připravila radnice Prahy 1 a spolek Prevence dětem.

Dvojka pro seniory: Plavenky na prosinec

15. listopadu 2017 ve 12:54

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 pro členy Klubu Dvojka pro seniory plavání v bazénu. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Praha 10 pro seniory: Pojízdný úřad

15. listopadu 2017 v 07:07

Pokud je vám více než 75 let a nemůžete se dostavit na radnici, můžete vyzkoušet službu Pojízdného úřadu. Na základě objednávky služby budou v domluveném termínu vysíláni zaměstnanci úřadu ke klientovi domů nebo do zdravotnického zařízení, kde s nimi jeho úřední záležitost vyřídí. Služba je...

Další články
Nahoru