dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Střelecký ostrov přivítá veletrh sociálních služeb
Veletrh sociálních služeb probíhá také na území Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Foto: archiv

Střelecký ostrov přivítá veletrh sociálních služeb

V pátek 29. srpna se na Střeleckém ostrově od 14 hodin uskuteční první veletrh poskytovatelů Sociálních služeb Městské části Praha 1. Na akci se také představí další organizace působící v neziskovém sektoru. Chybět nebude ani kvalitní kulturní program, který bude přizpůsoben tématu celé akce.

Na veletrhu, jehož pořadatelem je Městská část Praha 1, se představí zhruba 30 organizací, jejichž nezisková působnost spadá především do sektoru sociální péče, zaměřené na seniory, tělesně postižené, osoby ohrožené domácím násilím, osoby s mentálním postižením, rodiny s dětmi ohrožené sociálním vyloučením a mnoha dalších. Doplněny budou o organizace a občanská sdružení působící na poli volnočasových aktivit nebo vzdělávání.

„O doprovodný program se postarají kulturní vystoupení, přičemž rovněž účinkující se snažíme přizpůsobit povaze celé akce. Předběžně bylo rezervováno umělecké uskupení tělesně postižených umělců THE TAP TAP či nevidomého pěveckého Dua: Martin Svátek a Blanka Janečková, které znají diváci z oblíbené talentové televizní soutěže,“ uvedla radní pro oblast sociální péče a zároveň iniciátorka celého projektu Šárka Chládková Táborská.

Speciálním bodem programu pak bude vystoupení seniorského tanečního uskupení Medunky, které je složeno výhradně ze seniorů z Prahy 1. Velká většina z nich bydlí v domech s pečovatelskou službou zřizovaných právě Městskou částí Praha 1.

Návštěvníci akce budou mít u informačních stánků možnost seznámit se s činností jednotlivých organizací, poznat přímo konkrétní osoby, které v nich působí, a získat praktické informace a rady přímo od těch nejpovolanějších. Více informací najdete v průběhu července a srpna na webových stránkách www.praha1.cz v sekci sociální služby.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru