dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Středočeské a pražské nemocnice budou podle hejtmana Petery více spolupracovat
Ilustrační foto: archiv ZZSHMP

Středočeské a pražské nemocnice budou podle hejtmana Petery více spolupracovat

Středočeské a pražské nemocnice budou podle hejtmana Miloše Petery (ČSSD) více spolupracovat. Do konce roku by mohlo být podepsáno memorandum o spolupráci s Thomayerovou nemocnicí a Na Homolce, které by měly fungovat i jako centrální nemocnice pro středočeská zařízení. Cílem je převést do hlavního města velmi odborné operace a jednodušší zákroky nabízet ve středních Čechách i Pražanům, řekl Petera ČTK.

Spolupráce by měla být oboustranně výhodná. Středočeská zařízení by podle Petery měla lákat pražské pacienty hlavně na komfort. „Jednolůžkové pokoje máme v nových pavilonech už ve standardu," připomněl. Poukázal i na to, že řada Pražanů má ve Středočeském kraji chaty či chalupy a už nyní krajská zařízení využívají.

Středočeský kraj má podle hejtmana tu anomálii, že nemá tak jako ostatní kraje jednu centrální nemocnici pro složitější zákroky a ostatní zařízení na ni navázané. „My máme pět nemocnic, které jsou na stejné startovací čáře," připomněl Petera. Provádět velmi odborné úkony ve všech oblastních nemocnicích je příliš nákladné a neefektivní.

Oblastní nemocnice ve středních Čechách nebudou podle Petery nikdy schopny zvládat vlastními silami veškeré investice. Cílem je podle něj proto dosáhnout stavu, kdy kraj nebude muset financovat přístrojové vybavení a bude nemocnicím pomáhat jen s investicemi do budov.

Krajské nemocnice budou podle Petery potřebovat ještě asi 2,5 miliardy korun na to, aby byly v dobrém stavu. Největší problém je podle něj v současnosti s porodnicemi, které potřebují zrekonstruovat.


Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru