Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Střední škola automobilní a informatiky bude mít novou přednáškovou aulou

Pražští radní schválili návrh záměru veřejné zakázky Střední školy automobilní a informatiky v Praze 10 na vybudování auly, která bude koncipována jako velký přednáškový sál. Financování bude hrazeno z rozpočtu hl. m. Prahy z kapitoly 04 – Školství, mládež a sport v předpokládané výši přes 7 milionů korun bez DPH. 

„Hlavním důvodem pro vybudování auly v budově Střední školy automobilní a informatiky je absence adekvátního prostoru pro provoz vzdělávacích kurzů a školení a zajištění zázemí pro pedagogický sbor, který dosud musel své porady realizovat ve školní jídelně. Těmito investičními akcemi chceme v pražských školách zajistit jednak dostatečné kapacity, ale zároveň i takové zázemí, které odpovídá moderním standardům,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Předmětem záměru jsou stavební úpravy v severní části objektu střední školy a změna funkčního využití stávající tesařské dílny. Nově budou prostory sloužit pro účely přednáškové auly, včetně potřebného zázemí. Zadní část původní tesařské dílny bude nově využita pro účely skladu údržby. Součástí stavebních úprav bude zřízení nové místnosti pro strojovnu vzduchotechniky.

Předpoklad zahájení zadávacího řízení je červen 2022, vlastní realizace v posledním čtvrtletí roku 2022 a na počátku roku 2023.
Autor: Cen

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru