Dnes Pátek - polojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Střední škola automobilní a informatiky bude mít novou přednáškovou aulou

Pražští radní schválili návrh záměru veřejné zakázky Střední školy automobilní a informatiky v Praze 10 na vybudování auly, která bude koncipována jako velký přednáškový sál. Financování bude hrazeno z rozpočtu hl. m. Prahy z kapitoly 04 – Školství, mládež a sport v předpokládané výši přes 7 milionů korun bez DPH. 

„Hlavním důvodem pro vybudování auly v budově Střední školy automobilní a informatiky je absence adekvátního prostoru pro provoz vzdělávacích kurzů a školení a zajištění zázemí pro pedagogický sbor, který dosud musel své porady realizovat ve školní jídelně. Těmito investičními akcemi chceme v pražských školách zajistit jednak dostatečné kapacity, ale zároveň i takové zázemí, které odpovídá moderním standardům,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral (Piráti).

Předmětem záměru jsou stavební úpravy v severní části objektu střední školy a změna funkčního využití stávající tesařské dílny. Nově budou prostory sloužit pro účely přednáškové auly, včetně potřebného zázemí. Zadní část původní tesařské dílny bude nově využita pro účely skladu údržby. Součástí stavebních úprav bude zřízení nové místnosti pro strojovnu vzduchotechniky.

Předpoklad zahájení zadávacího řízení je červen 2022, vlastní realizace v posledním čtvrtletí roku 2022 a na počátku roku 2023.
Autor: Cen

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru