Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Středisko sociálních služeb Prahy 13 má k dispozici nový elektromobil
Elektromobil bude sloužit středisku sociálních služeb. Foto: Praha 13

Středisko sociálních služeb Prahy 13 má k dispozici nový elektromobil

Středisko sociálních služeb Prahy 13 (SSSP13), které zajišťuje širokou škálu ambulantních i terénních služeb pro obyvatele Prahy 13, má díky podpoře radnice a Evropských fondů pro svou práci nový elektromobil. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.

„Středisku sociální služeb jsme díky dotacím pomohli pořídit elektromobil, který bude k dispozici terénní pečovatelské službě a bude sloužit klientům, jak bude potřeba. Budou se s ním rozvážet obědy, zajišťovat dopravu klientů k lékaři nebo na nákup. Děkuji všem zaměstnancům za jejich náročnou a obětavou práci, kterou pro obyvatele naší městské části dělají,“ řekl starosta David Vodrážka (ODS). 

„Nový vůz najde u nás, jednoduše řečeno, všestranné použití. Vedle terénních prací jej budou používat sociální pracovnice, aby mohly zavést sociální služby pro nové klienty. Velkou výhodu vidím i v tom, že s ním po naší městské části budeme jezdit bez emisí,“ sdělil Jiří Mašek, ředitel SSSP13.  

Nové pětimístné víceúčelové vozidlo VW ID.3 pro potřeby sociálních služeb o hmotnosti do 3,5 tun je určeno zejména pro přepravu pracovníků terénní pečovatelské služby do bytu klienta nebo k zajištění služeb pro potřeby klienta, například obstarání nákupu.

„Dále bude zajišťovat převoz seniorů nebo handicapovaných osob nebo rozvoz obědů. Jedná se o vozidlo s variantně nastavitelnými sedadly ve dvou řadách. Všechny detaily jsou uzpůsobené tak, aby variabilita umožňovala vytvoření komfortního přepravního prostoru z hlediska objemu a velikosti,“ popsala Steinerová. 

Zadní sedadla, která se dají sklopit, umožňují dostatečně pružnou ergonomii pro bezpečnou přepravu seniorů nebo osob s částečně omezenou pohyblivostí nebo handicapovaných osob. 

„Zavazadlový prostor poskytuje dostatečnou kapacitu 450 litrů pro pohodlné umístění kompenzačních pomůcek nebo rozvoz stravy v termoobalech,“ dodala mluvčí.


Autor: Jan Puci

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Nemocné a staré stromy v bubenečském parku nahradí nové

Dnes v 07:31

Zdravotní kácení v bubenečském parku Generála Lázaro Cárdenase si vyžádá úbytek čtrnácti starých stromů. Jako náhrada je uložena výsadba 21 stromů nových. Kácení proběhne v průběhu března.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru