Dnes Čtvrtek - zatazeno 11°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Střecha radnice Prahy 13 má solární panely
Instalace fotovoltaického systému. Foto: Pexels

Střecha radnice Prahy 13 má solární panely

Střechu radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí pokryly solární panely. Malá fotovoltaická elektrárna složená ze 38 panelů sníží provozní náklady na elektrickou energii budovy radnice. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.

„Možnostem umístění fotovoltaiky na střechy budov v majetku naší městské části se zabýváme již dva roky. Prověřili jsme možnosti a technické parametry školních budov, také poliklinik a kulturních zařízení. Bohužel ne všude střechy splňují technické parametry, které instalace solárních panelů vyžaduje. Střecha radnice je prvním projektem, který jsme zrealizovali a věřím, že postupem času se podaří i další,“ řekl starosta David Vodrážka (ODS).

Střecha radnice tak v roce svých dvacátých narozenin získala technickou inovaci, která pomůže snížit náklady na elektrickou energii. Výkon nové fotovoltaické elektrárny sice nepokryje spotřebu budovy, ale sníží objem elektřiny, kterou městská část kupuje.

Všech 38 panelů je situovaných na jih Slunečního náměstí a jsou umístěny přímo pod hodinami. Vyrobenou energii svede ze střechy do prvního podzemního podlaží, kde je umístěna rozvodna elektřiny, téměř 300 metrů kabelů. V plném provozu bude na začátku příštího roku. 


Autor: Hla

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru