Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Strážníkům v Praze se zvýší náborový příspěvek a příspěvek na dopravu i bydlení
Ilustrační foto: archiv

Strážníkům v Praze se zvýší náborový příspěvek a příspěvek na dopravu i bydlení

Uchazeči o práci u pražské městské policie (MPP) dostanou v případě nástupu náborový příspěvek 300 000 korun namísto současných 100 000 korun. Oproti dosavadním pravidlům vzroste i příspěvek na bydlení a dopravu, a to o 4000 korun na 10 000 korun, a strážníci budou nově dostávat stravenky ve výši 130 korun, tedy o tři desetikoruny vyšší. Cílem je udržet současné zaměstnance a zároveň přilákat nové. Změnu pravidel minulý týden schválili pražští zastupitelé, bude platit od dubna.

„Praha patří dlouhodobě k nejbezpečnějším městům na světě a tohle místo si chceme rozhodně udržet. Proto si uvědomujeme, že je potřeba práci strážníků městské policie neustále zatraktivňovat, abychom obstáli v tvrdém konkurenčním prostředí. Jedním z pilířů jsou benefity, jejichž navýšení se nám teď povedlo prosadit. Konkrétně se jedná o náborový příspěvek v hodnotě 300 tisíc korun, zvýšení příspěvku na bydlení a dopravu na deset tisíc korun a zvýšení hodnoty stravenek na 130 korun,“ uvedl náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN).

Navrhovaná opatření mají podle něj zatraktivnit práci u městské policie v konkurenci ostatních bezpečnostních složek a zajistit konkurenceschopnost městské policie jako celku na trhu práce v hlavním městě. Nové výhody mají zajistit dostatečný počet kvalitních uchazečů o práci u městské policie a zlepšení podmínek stávajících zaměstnanců.

Nová náborová kampaň strážníků bude postavena mimo jiné na tom, co potencionálním uchazečům hlavní město Praha nabízí, tedy výši náborového příspěvku 300 000 korun a příspěvek na bydlení a dopravu v hodnotě 10 000 korun. „Nyní nám v Praze chybí přes 400 strážníků a já věřím, že tento krok nám pomůže současné číslo snížit,“ doplňuje Petr Hlubuček.

Současně se od 1. dubna zvedne také hodnota stravenek, a to konkrétně na 130 korun. Předpokládané náklady navržených opatření pro rok 2022 jsou 135 milionů korun, v dalších letech se předpokládají náklady ve výši 180 milionů korun.


Autor: puc

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Dnes v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru