Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Strážníkům v Praze se zvýší náborový příspěvek a příspěvek na dopravu i bydlení
Ilustrační foto: archiv

Strážníkům v Praze se zvýší náborový příspěvek a příspěvek na dopravu i bydlení

Uchazeči o práci u pražské městské policie (MPP) dostanou v případě nástupu náborový příspěvek 300 000 korun namísto současných 100 000 korun. Oproti dosavadním pravidlům vzroste i příspěvek na bydlení a dopravu, a to o 4000 korun na 10 000 korun, a strážníci budou nově dostávat stravenky ve výši 130 korun, tedy o tři desetikoruny vyšší. Cílem je udržet současné zaměstnance a zároveň přilákat nové. Změnu pravidel minulý týden schválili pražští zastupitelé, bude platit od dubna.

„Praha patří dlouhodobě k nejbezpečnějším městům na světě a tohle místo si chceme rozhodně udržet. Proto si uvědomujeme, že je potřeba práci strážníků městské policie neustále zatraktivňovat, abychom obstáli v tvrdém konkurenčním prostředí. Jedním z pilířů jsou benefity, jejichž navýšení se nám teď povedlo prosadit. Konkrétně se jedná o náborový příspěvek v hodnotě 300 tisíc korun, zvýšení příspěvku na bydlení a dopravu na deset tisíc korun a zvýšení hodnoty stravenek na 130 korun,“ uvedl náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN).

Navrhovaná opatření mají podle něj zatraktivnit práci u městské policie v konkurenci ostatních bezpečnostních složek a zajistit konkurenceschopnost městské policie jako celku na trhu práce v hlavním městě. Nové výhody mají zajistit dostatečný počet kvalitních uchazečů o práci u městské policie a zlepšení podmínek stávajících zaměstnanců.

Nová náborová kampaň strážníků bude postavena mimo jiné na tom, co potencionálním uchazečům hlavní město Praha nabízí, tedy výši náborového příspěvku 300 000 korun a příspěvek na bydlení a dopravu v hodnotě 10 000 korun. „Nyní nám v Praze chybí přes 400 strážníků a já věřím, že tento krok nám pomůže současné číslo snížit,“ doplňuje Petr Hlubuček.

Současně se od 1. dubna zvedne také hodnota stravenek, a to konkrétně na 130 korun. Předpokládané náklady navržených opatření pro rok 2022 jsou 135 milionů korun, v dalších letech se předpokládají náklady ve výši 180 milionů korun.


Autor: puc

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru