dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražské krimi

Strážníku, cítím z vás alkohol

Jeden člen z hlídky strážníků z Prahy 10 byl ve čtvrtek odpoledne neoprávněně nařčen z toho, že je pod vlivem alkoholu. Pravdu odhalila dechová zkouška provedená zaměstnancem inspekce. 

Hlídka městské policie byla vyslána prověřit oznámení do ulice Slovenská, kde mělo bránit ve vjezdu do garáže stojící vozidlo. Po příjezdu na místo se hlídce přihlásil oznamovatel a uvedl, že čekal na odtah, který nepřijel. Proto požaduje odtáhnout vozidlo, které mu brání ve vjezdu do garáže po městské policii.

Strážníci muži sdělili, že vozidlo není možné odtáhnout, protože nesplňuje zákonem stanovené podmínky pro odtah. Na to se dotyčný začal dožadovat přivolání stání policie. Poté se obrátil na jednoho ze strážníků a řekl: „Cítím z vás alkohol, vy jste něco pil.“

Strážníci proto celou událost nahlásili operačnímu středisku a na místo byl vyslán pracovník Inspekce městské policie. Provedenou dechovou zkouškou se požití alkoholu ze strany strážníka neprokázalo. Zkouška byla provedena celkem dvakrát, protože oznamovatel nebyl s výsledkem zkoušky spokojen.

Posléze se za své chování strážníkům omluvil. Z tohoto důvodu byla celá událost vyřešena smírem. Řidiči, který bránil ve vjezdu do garáže, byla následně udělena bloková pokuta ve výši 500 korun. Pražští strážníci se s podobným neoprávněným osočením, že jsou pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, setkávají průměrně šestkrát do měsíce. Ve většině případů je obviní osoba, se kterou řeší její přestupkové jednání.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru