dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražské krimi

Strážníci zachránili stařenku

Včera večer přijala hlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 10 oznámení, že v jednom z bytů v Ukrajinské ulici se může nacházet žena v ohrožení života. Žena, dle oznámení, nereagovala na zvonění a klepání na dveře.

Strážníci se na místě spojili s obyvatelkou sousedního bytu, která potvrdila, že starší ženu skutečně delší čas neviděla. Strážníci proto z vnitrobloku domu nahlédli oknem do bytu, kde uviděli starší ženu, která ležela na posteli s pěnou u úst a zjevně se dusila.

Jeden ze strážníků vstoupil oknem do bytu a otevřel vchodové dveře. Hlídka následně ženě v bezvědomí ihned poskytla první pomoc, zprůchodnila jí dýchací cesty a přivolala na místo záchrannou službu. Strážníci dále až do příjezdu záchranářů poskytovali ženě pomoc dle pokynů operátorky.

Záchranáři si ženu s těžkým hypoglykemickým šokem převzali k dalšímu ošetření a poté ji převezli do jedné z pražských nemocnic.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru