dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - skorojasno
24°C

Strážníci z Prahy 15 odhalili na stejném místě dva řidiče pod vlivem drog

Dva řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek odhalili během uplynulého víkendu strážníci v Horních Počernicích. Oba případy dále šetří policisté.

V sobotu večer kontrolovali strážníci z Prahy 15 Veronské náměstí, kde si všimli osobního auta, které stálo těsně před přechodem pro chodce. Řidič se poté rozjel a odjížděl směrem do Holoubkovské ulice. Autohlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a během další komunikace pojala podezření, že je pod vlivem drog.

Muž byl roztěkaný, potil se a měl rozšířené zornice. Podezření strážníků potvrdil test na omamné a psychotropní látky provedený u řidiče s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin. Strážníci proto třicetiletého muže omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě.

Stejná autohlídka strážníků prováděla o den později znovu kontrolní činnost na Veronském náměstí, kde si všimla osobního auta, jehož řidič při odbočování nedal znamení o změně směru jízdy. Hlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a vyzvala k prokázání totožnosti.

Cizinec však u sebe neměl žádné doklady a při ověřování jeho osobních údajů, si strážníci všimli, že jeví známky požití drog. Provedený test na přítomnost drog skončil, stejně jako v prvním případě, s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin. Oba případy dále šetří Policie ČR.

Dnes: Pohádkový dvoreček pro nejmenší

Dnes v 08:16

Další ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let se koná vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je vstup volný.

Dnes: Poslední z koncertů v parcích Prahy 2

Dnes v 08:03

Dnešní dva koncerty na Karlově náměstí uzavřou oblíbený cyklus koncertů pod širým nebem v parcích Prahy 2.

Praha 6: Memoriál Zdenky Hanákové

Dnes v 08:01

Pražská organizace vozíčkářů zve na 37. ročník sportovního setkání nejen vozíčkářů. Memoriál Zdenky Hanákové se koná pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře v sobotu 7. září od 13. hodin.

Waldorfské školy slaví sto let. První výstava začne v Praze 6

Dnes v 07:39

Století pedagogiky filosofa a pedagoga Rudolfa Steinera představí veřejnosti Waldorfské školy a školky od konce srpna do počátku října. V rámci celosvětových oslav Waldorf 100 připravily celkem tři expozice – na Vítězném náměstí, u kostela sv. Václava na Andělu a v dejvické Galerii...

Dnes: Komentovaná prohlídka výstavy Chudá Praha

Dnes v 07:27

Výstava Chudá Praha je pohledem na chudobu ve městě v 19. a zejména v 1. polovině 20. století z několika perspektiv.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Dnes v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Příběhy našich sousedů v Písecké bráně

Včera ve 21:24

V Písecké bráně můžete navštívit výstavu Příběhy našich sousedů, která představuje vzpomínky 14 pamětníků, jak je v rámci projektu zaznamenali žáci z Prahy 6.

Diakonie slaví na Jarmarku u Ludmily

Včera v 19:52

Ve čtvrtek 12. září se od 11 hodin můžete seznámit s činností sociálních služeb Diakonie ČCE – SKP v Praze. 23. ročník Jarmarku u Ludmily se koná na náměstí Míru v Praze 2. Letošní jarmark nabídne nově také zaměření na zdravý životní styl, relaxaci a prevenci duševního...

FOK ve Valdštejnské zahradě připomene sametovou revoluci

Včera v 19:29

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již tradičně otevírá sezónu open air koncertem ve Valdštejnské zahradě. Letošní koncert před jubilejní 85. sezónou bude výjimečný, neboť nás v ní čeká velká událost: oslava 30. výročí sametové revoluce. Ve středu 28. srpna se v překrásné sala terreně objeví...

V Radotíně nepoteče ve středu voda

Včera v 18:27

Ve středu 21. srpna bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulici Zderazská 1621/69, 942/71, E2037, E2038, parc.č. 1721/11; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Komořany: Ve středu nepoteče voda

Včera v 15:34

Od 8 do 16 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Komořanech.

Bobule na náplavce

Včera ve 13:30

Bobule z moravských a světových vinohradů v prokvašené podobě v sobotu 24. srpna na náplavce. Špičková vína, vyprodukovaná přímo od malovinařů.

Další krátké zprávy
Nahoru