dnes
Středa - zatazeno
-1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
-1°C
pozítří
Pátek - skorojasno
-1°C

Strážníci z Prahy 15 odhalili na stejném místě dva řidiče pod vlivem drog

Dva řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek odhalili během uplynulého víkendu strážníci v Horních Počernicích. Oba případy dále šetří policisté.

V sobotu večer kontrolovali strážníci z Prahy 15 Veronské náměstí, kde si všimli osobního auta, které stálo těsně před přechodem pro chodce. Řidič se poté rozjel a odjížděl směrem do Holoubkovské ulice. Autohlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a během další komunikace pojala podezření, že je pod vlivem drog.

Muž byl roztěkaný, potil se a měl rozšířené zornice. Podezření strážníků potvrdil test na omamné a psychotropní látky provedený u řidiče s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin. Strážníci proto třicetiletého muže omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě.

Stejná autohlídka strážníků prováděla o den později znovu kontrolní činnost na Veronském náměstí, kde si všimla osobního auta, jehož řidič při odbočování nedal znamení o změně směru jízdy. Hlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a vyzvala k prokázání totožnosti.

Cizinec však u sebe neměl žádné doklady a při ověřování jeho osobních údajů, si strážníci všimli, že jeví známky požití drog. Provedený test na přítomnost drog skončil, stejně jako v prvním případě, s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin. Oba případy dále šetří Policie ČR.

Osobní bezpečí seniorů. Přednáška na radnici

Dnes ve 14:40

Praha 13 ve spolupráci s Policií ČR zve srdečně 14. února od 14 do 16 hodin do obřadní síně radnice Prahy 13 seniory na přednášku o zásadách bezpečného chování a osobní bezpečnosti v domácím prostředí i venku.

V Braníku bude opraveno schodiště

Dnes ve 14:35

Schodiště mezi ulicemi Vlnitá a Pod Křížkem v Braníku, které je nyní kvůli nevyhovujícímu stavu uzavřeno, opraví Technická správa komunikací hlavního města Prahy.

Výstava grafiky v Galerii “D”

Dnes v 11:55

Praha 5 zve na výstavu Jindřiška Růžičková – grafiky. Výstava se koná pod záštitou radního Lukáše Herolda od 1. února v Galerii “D”  – Portheimka.

Viktoria Ban-Jiránková: (V)šednosti

Dnes v 11:50

V Galerii Toyen najdete od 5. února výstavu malířky, grafičky, ilustrátorky Viktorie Ban-Jiránkové pod názvem (V)šednosti.

Franta Vlček v Balbínově poetické hospůdce

Dnes v 11:41

V pátek 25. ledna vystoupí v Balbínově poetické hospůdce Franta Vlček a hosté. Koncert pražského písničkáře začíná ve 20 hodin.

Jak se měnila Praha 2? Výstavu najdete na radnici

Dnes v 11:34

Praha 2 v proměnách času. Výstava v 1. patře Úřadu městské části Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Vycházky: Pozorujte ptačí obyvatele na nezamrzlých plochách Vltavy

Dnes v 11:20

V sobotu 2. února si připomínáme Světový den mokřadů. Česká společnost ornitologická organizuje sérii vycházek zaměřenou na poznávání vodních druhů ptáků a význam našich mokřadů pro jejich zimování a tah.

Během úterního dopoledne strážníci dvakrát poskytovali první pomoc

Dnes v 11:10

U stanice metra Pražského povstání si hlídka městské policie z Prahy 4 povšimla osoby, která zkolabovala na schodišti. Osmasedmdesátiletý senior si pádem způsobil krvácivé zranění hlavy, proto mu strážníci poskytli akutní první pomoc a přivolali na místo záchrannou službu. Na žádost zdravotníků...

Výstava v Muzeu Policie do konce ledna

Dnes v 08:07

Do posledního ledna můžete vidět v Muzeu Policie ČR na Karlově v Praze 2 výstavu Kriminalistika ve fotografii.

U autobusové zastávky srazil autobus dvě ženy

Včera ve 20:46

U autobusové zastávky Sídliště Lhotka v Praze 12 srazil dnes večer autobus dvě mladé ženy. Obě byly převezeny do nemocnice, jedna z nich byla v bezvědomí.

S dítětem na radnici. V Praze 13 si děti mohou hrát

Včera ve 13:15

Loňským schválením koncepce rodinné politiky se městská část Praha 13 přihlásila k podpoře tzv. zdravé rodiny. K té patří i zvýšení standardu pro klienty, kteří navštíví úřad s dětmi.

Praha 11: Bruslit můžete i v únoru

Včera ve 12:27

Jihoměstské veřejné kluziště si můžete vyzkoušet i v únoru. Radnice Prahy 11 se rozhodla provoz kluziště na prostranství U Modré školy – v blízkosti stanice metra Háje prodloužit až do 17. února.

Další krátké zprávy
Nahoru