dnes
Pátek - oblacno
20°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
21°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
22°C

Strážníci z Prahy 15 odhalili na stejném místě dva řidiče pod vlivem drog

Dva řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek odhalili během uplynulého víkendu strážníci v Horních Počernicích. Oba případy dále šetří policisté.

V sobotu večer kontrolovali strážníci z Prahy 15 Veronské náměstí, kde si všimli osobního auta, které stálo těsně před přechodem pro chodce. Řidič se poté rozjel a odjížděl směrem do Holoubkovské ulice. Autohlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a během další komunikace pojala podezření, že je pod vlivem drog.

Muž byl roztěkaný, potil se a měl rozšířené zornice. Podezření strážníků potvrdil test na omamné a psychotropní látky provedený u řidiče s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin. Strážníci proto třicetiletého muže omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě.

Stejná autohlídka strážníků prováděla o den později znovu kontrolní činnost na Veronském náměstí, kde si všimla osobního auta, jehož řidič při odbočování nedal znamení o změně směru jízdy. Hlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a vyzvala k prokázání totožnosti.

Cizinec však u sebe neměl žádné doklady a při ověřování jeho osobních údajů, si strážníci všimli, že jeví známky požití drog. Provedený test na přítomnost drog skončil, stejně jako v prvním případě, s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin. Oba případy dále šetří Policie ČR.

Praha 6: Na Ořechovce jsou stromy napadeny kůrovcem

Dnes v 10:29

V ulici Na Ořechovce bude pokáceno 19 smrků a douglasek z důvodu napadení kůrovcem.

Den dětí Prahy 13 pro MŠ a ZŠ

Dnes v 09:24

Také letos mohou děti z mateřských a základních škol Prahy 13 oslavit v Centrálním parku – u objektu Bronzová 2572, svůj svátek. Tradičně na ně čeká bohatý program se spoustou zábavy a nejrůznějších dárků. A také pouťové atrakce, cukrová vata a pitíčka...

Sobota a neděle: Hudební open air festival Hvězdy ve Hvězdě

Dnes v 09:02

Hvězdně obsazený hudební open air festival na Šestce, v magickém prostředí před letohrádkem Hvězda, připravila radnice šesté městské části.

Dětský den pro děti z Klokánku a Prahy 11

Dnes v 07:32

Dětský den proběhne 30. května od 15 do 19 hodin v Opatovské 25 na pochozí zóně.

V posledním květnovém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:51

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Noc kostelů 2019 v Botanické zahradě

Včera v 10:59

Botanická zahrada v Troji se účastní v pátek 24. května Noci kostelů. Pro veřejnost bude otevřena kaple sv. Kláry již v 19 hodin. Čekat na vás budou komentované prohlídky a pěvecké vystoupení Josefa Bláhy.

Dny Prahy 5 zvou na magii, přednášky, písničky i autorské čtení

Včera v 10:42

V pátek a sobotu 24. a 25. května se park Portheimka v rámci Dnů Prahy 5 promění v magické místo plné kouzel a překvapení.

Praha 13 zve na zdobení svíček, akci nejen pro klubové seniory

Včera v 09:17

Tvůrčí dílna s možností výroby ozdobné svíce v úterý 28. května od 11 hodin.

Praha 9: Pohádkový dvoreček pro nejmenší

Včera v 08:09

Již 17. ročník cyklu Pohádek na dvorečku pořádá městská část Praha 9 na malé letní scéně v Obecním domě, Jandově ulici 4, ve Vysočanech. Letní cyklus pohádek pro nejmenší děti od tří let začne v červnu a koná se vždy ve středu od 16 hodin. Na všechny pohádky je...

Zahradní slavnost a křest knihy v Komunitní zahradě

Včera v 07:23

Praha 11 zve odpoledne na zahradní slavnost v Komunitní zahradě Vidimova od 16 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru