dnes
Pátek - jasno
18°C
zítra
Sobota - jasno
20°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C

Strážníci z Prahy 15 odhalili na stejném místě dva řidiče pod vlivem drog

Dva řidiče pod vlivem omamných a psychotropních látek odhalili během uplynulého víkendu strážníci v Horních Počernicích. Oba případy dále šetří policisté.

V sobotu večer kontrolovali strážníci z Prahy 15 Veronské náměstí, kde si všimli osobního auta, které stálo těsně před přechodem pro chodce. Řidič se poté rozjel a odjížděl směrem do Holoubkovské ulice. Autohlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a během další komunikace pojala podezření, že je pod vlivem drog.

Muž byl roztěkaný, potil se a měl rozšířené zornice. Podezření strážníků potvrdil test na omamné a psychotropní látky provedený u řidiče s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin. Strážníci proto třicetiletého muže omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě.

Stejná autohlídka strážníků prováděla o den později znovu kontrolní činnost na Veronském náměstí, kde si všimla osobního auta, jehož řidič při odbočování nedal znamení o změně směru jízdy. Hlídka ho pro podezření ze spáchání přestupku zastavila a vyzvala k prokázání totožnosti.

Cizinec však u sebe neměl žádné doklady a při ověřování jeho osobních údajů, si strážníci všimli, že jeví známky požití drog. Provedený test na přítomnost drog skončil, stejně jako v prvním případě, s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin. Oba případy dále šetří Policie ČR.

Běhejte s Osmičkou. Začíná se v dubnu

Dnes ve 13:17

Praha 8 ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku. Běžecká škola je pod vedením profesionálního trenéra.

Praha 6: Velikonoce v Písecké bráně

Dnes v 11:03

Praha 6 a Písecká brána zvou na oslavy velikonočních svátků. Těšit se můžete vystoupení dětských i profesionálních souborů, pohádky, výstavu a rukodělné a výtvarné dílny pro veřejnost i pro školy. Velikonoce zahájí symbolické vynesení zimy 7. dubna.

Víkend: Den vody v Muzeu pražského vodárenství, vstup je zdarma

Dnes v 09:31

Pražské vodovody a kanalizace tradičně oslaví Světový den vody v Muzeu pražského vodárenství. Vstup je zdarma a návštěvníci mohou dorazit o víkendu 23. a 24. března vždy od 9:30 do 16:30 hodin.

Na koncert i na prohlídku. Praha 2 zve do Gröbeho vily

Dnes v 09:08

Gröbeho vila v Havlíčkových sadech je veřejnosti nepřístupná. Díky Praze 2 se tam mohou zájemci podívat dvakrát do měsíce.

Vysočanská Véčka pro seniory v dubnu

Dnes v 08:47

Možnosti využití volného času seniorů Prahy 9 nabízí městská část i v dubnu. Nabídky jsou pro seniory, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9, tzn. pro všechny kdo mají OP vydaný ÚMČ Sokolovská 14/324, Praha 9.

Sprejovali na zeď tubusu metra

Dnes v 08:33

Další případ dvou umělců zaznamenali pražští strážníci. Dvojice mladíků se rozhodla posprejovat opěrnou zeď tubusu metra. Hlídka je pro podezření ze spáchání trestného činu předala státní policii.

Praha 15 zve na Staročeský velikonoční jarmark v Toulcově dvoře

Dnes v 08:27

Tradiční jarní setkání s přírodou, tradicemi, řemesly a řemeslníky se bude konat 13. dubna od 10 hodin. Budete mít možnost si v připravených dílničkách vyrobit píšťalku, pomlázku, řehtačku nebo jiný předmět vztahující se k jaru, potěšit se s lidmi, kteří předvádí stará řemesla, nakoupit drobné...

Silnější wifi, příjemnější záchody nebo školní kino. Žáci rozhodli, co pořídí pro svou školu

Dnes v 07:54

Školní rádio, kino, automat na školní potřeby nebo příjemnější záchody. To jsou některé z projektů, kterými žáci z Prahy 7 vylepší své školy. Rozhodli tak prostřednictvím hlasování o využití participativních rozpočtů, na které dostala každá základní škola od radnice sedmé městské části 50 tisíc...

Ukliďme Česko. Praha 11 se letos opět připojila k celorepublikové akci

Dnes v 07:42

Hlavní úklidový den tentokrát připadá na sobotu 6. dubna a jedenáctá městská část bude všem dobrovolníkům, kteří se rozhodnou do iniciativy zapojit, poskytovat maximální součinnost – ať už dodáním odpadkových pytlů zdarma či svozem nasbíraného odpadu.

Pietní vzpomínka na Václava Morávka

Včera ve 21:24

Pietní vzpomínku na štábního kapitána Václava Morávka pořádá Praha 6 u příležitosti 77. výročí jeho hrdinné smrti zítra, 22. března ve 14 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru