dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Strážníci z Hlídkového útvaru sbírali opilce

V pátek v devět hodin večer prováděli strážníci z Hlídkového útvaru Městské policie Praha kontrolní činnost v okolí stanice metra Českomoravská.

Na přilehlém autobusovém nádraží si hlídka všimla muže, který se marně pokoušel vstát ze země. Už na první pohled bylo zřejmé, že totálně opilý muž nemůže souboj se zemskou gravitací vyhrát. Strážníci proto muže zvedli a usadili ho na lavičku. Ten se hlídce nesrozumitelně snažil vysvětlit, že je vlastně na cestě domů. Protože však byl ve stavu, kdy by mohl ohrozit svůj život, hlídka na místo přivolala strážníky ze specializované opilecké autohlídky, která muže následně převezla na protialkoholní záchytnou stanici

Druhý případ zaznamenali strážníci Hlídkového útvaru v sobotu ráno, kdy nalezli u stanice metra Opatov mladíka spícího na lavičce. Muž byl obložen plechovkami od piva a na první pohled bylo jasné, že ho nezmohla únava, ale alkohol. Když ho strážníci probudili, aby zjistili, zda je v pořádku, hlídce sdělil, že je už na odchodu. Bohužel ale neudržel rovnováhu a spadl na zem.

Strážníci ho postavili na nohy a z důvodu nebezpečí dalšího pádu odvedli na nedaleký trávník, kde ho posadili na zem. Mladíka, který ale začal být agresivní, následně převezla záchranná služba za asistence strážníků do jedné z pražských nemocnic. Tam byly muži naměřeny tři promile alkoholu v dechu. I tento mladík nakonec skončil v rukou strážníků ze specializované „opilecké“ hlídky a byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru