Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Strážníci vyrazí na pražské cyklostezky, zaměří se na prevenci
Jeden ze stánků na pražské cyklostezce. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Strážníci vyrazí na pražské cyklostezky, zaměří se na prevenci

Strážníci opět vyrazí na cyklostezky a v rámci prevence budou až do podzimu cyklisty upozorňovat na důležitost dodržování pravidel silničního provozu a používání ochranných pomůcek. O již tradiční jarní akci informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Od 16. dubna až do konce září, se cyklisté budou s hlídkami strážníků preventistů potkávat na frekventovaných pražských cyklostezkách, jako jsou v Braníku, Modřanech, Troji či Stromovce každý týden v úterý, čtvrtek a neděli vždy od 14 do 18 hodin. 

O prázdninách se doba prodlouží od 10 do 18 hodin. Završením prevence pak bude na přelomu října a listopadu, kdy se mění čas, akce „Nejezdi jako netopejr“, která má za úkol především připomenout, že za snížené viditelnosti je neosvětlený cyklista nebezpečím nejen pro sebe, ale také pro okolí. 

„Protože většinu pražských cyklostezek mohou využívat také chodci, je zde zapotřebí velká dávka tolerance a opatrnosti z obou stran. Strážníci se tak znovu zaměří na jejich bezpečnost,“ vysvětlila mluvčí. 

Při preventivní akci „Na kole i koloběžce bezpečně“ budou strážníci na vybraných cyklostezkách oslovovat nejen cyklisty a rodiče s dětmi na koloběžkách, ale také chodce a budou jim připomínat, jak se na kole správně a bezpečně chovat, aby předešli zbytečným úrazům, jak má vypadat výbava cyklisty a zároveň kontrolovat i technický stav kol.  

Děti všech věkových skupin se mohou těšit na edukační hry a drobné dárky v podobě reflexních a bezpečnostních prvků. Strážníci budou taktéž připraveni pomoci odstranit případné drobné závady či doplnit chybějící povinnou výbavu, jako jsou odrazky a světla.  


Autor: Jan Puci

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Další články
Nahoru