Dnes Pátek - jasno 22°C
Zítra Sobota - zatazeno 26°C
Pátek 6. 8. 2021
Svátek má Oldřiška
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Strážníci vyjížděli k silně opilým ženám, které se „staraly“ o děti
Žena nadýchala na Černém Mostě 2,79 promile, byly u toho její děti. Foto: MP Praha

Strážníci vyjížděli k silně opilým ženám, které se „staraly“ o děti

Dvě opilé ženy, které měly u sebe nezletilé děti, museli v sobotu večer řešit pražští strážníci. Co se vlastně stalo, zjistily hlídky právě od jejich dětí. Došlo i na donucovací prostředky. Jedna opilá matka byla převezena do nemocnice, druhá pak na záchytku. Informovala o tom mluvčí strážníků Irena Seifertová.

V půl sedmé večer vyjížděla hlídka strážníků ke stanici metra Dejvická, kde měla u východu ležet opilá žena. Vedle ní postávaly dvě holčičky. Strážníci museli ženu, která nebyla zraněna, nejprve vzbudit.

Její dcery ve věku 8 a 11 let pak strážníkům sdělily, že žijí s tátou, protože je máma alkoholička, ale protože musel pracovně do ciziny, měla je pohlídat matka. Starší dívka pak předala kontakt na otce, který odhadl, že je schopen vrátit se do Čech nejdříve za šest hodin.

Hlídka z tohoto důvodu vyrozuměla státní policii a u dotyčné provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,74 promile. Opilá nejprve s hlídkou spolupracovala, ale pak se rozhodla, že odejde.

„Na opakovanou výzvu nereagovala, proto ji strážníci za pomoci donucovacích prostředků zastavili a následně nasadili také pouta. Třiačtyřicetiletá žena byla posléze převezena na záchytku, děti si převzali policisté a ve spolupráci se sociální pracovnicí řešili, co s nimi dál,“ uvedla Seifertová.

O dvě hodiny později vyjížděla pro změnu autohlídka k autobusové zastávce Černý Most, kde se měla nacházet opilá žena s dětmi, mezi kterými mělo docházet k potyčce. Po příjezdu strážníci spatřili zakrvácenou uplakanou ženu, která seděla na zemi a objímala ji holčička.

Opodál seděl v náruči starší dívky malý chlapec. Žena byla zjevně pod vlivem alkoholu. Děti nebyly zraněné, jen vzlykaly a uvedly, že mají strach o mámu, která se zranila při vystupování z autobusu.

Následně bylo zjištěno, že šestatřicetiletá žena je matkou pětiletého chlapce a třináctileté dívky, třetí dívka je kamarádka dcery. Zraněné strážníci přivolali záchrannou službu a provedli u ní orientační test na alkohol v dechu.

Ten ukázal hodnotu 2,79 promile. Děti si vyzvedl přítel opilé ženy společně s jeho matkou a slíbili, že se o děti postarají. Případem se bude dále zabývat také sociální pracovnice.


Veřejnost může hlasovat pro nejsympatičtější projekt soutěže Adapterra Awards

4. srpna 2021 v 09:03

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty reagující na klimatickou změnu, kterou pořádá Nadace Partnerství, má 18 finalistů. Mezi ně se probojovaly i čtyři projekty z Prahy. 

Anketa Prahy 6: Rodiče jsou s hřišti spokojeni, uvítali by zastínění nebo houpačky

3. srpna 2021 v 10:17

Radnice Prahy 6 uspořádala na svém Geoportálu anketu, do které se zapojilo se přes 600 respondentů. Ti hodnotili šestková hřiště s ohledem na vybavení, využití různě starými dětmi nebo z hlediska zázemí pro rodiče. Zároveň měli možnost navrhnout, do jakého vylepšení by městská část měla investovat...

Školská zařízení v Praze 5 finišují s přípravou na nový školní rok

2. srpna 2021 v 09:55

Nové fasády, vylepšení technického zázemí, ale i úplně nové učebny. Školy na pětce v polovině prázdnin dokončují plánovanou modernizaci budov.

Další články
Nahoru