Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Strážníci v Praze 2 upletli šest set pomlázek, zástupci radnice je rozvezou do škol a seniorům
Pomlázky, které upletli strážníci z druhé městské části. Foto(2x): P2

Strážníci v Praze 2 upletli šest set pomlázek, zástupci radnice je rozvezou do škol a seniorům

Dvanáctý ročník akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli pokračující pandemii už podruhé v řadě jinou podobu. Stejně jako loni však malí koledníci o tento symbol Velikonoc ani letos nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.  
cernochova-pomlazky

Starostka Jana Černochová s pomlázkami od strážníků

Aktuální pandemická situace pořádání veřejných akcí neumožňuje. Druhá městská část ale nechce svátky jara lidem na Dvojce úplně odepřít, a tak se v pondělí 29. března na náměstí Míru pro dokreslení velikonoční atmosféry objevila velikonoční výzdoba. 

Starostka Jana Černochová převzala z rukou městských strážníků pomlázky, které strážníci každoročně ve volném čase pletou pro nejmenší obyvatele. Letos tři strážníci během dvou víkendů upletli šest stovek pomlázek.

V následujících dnech pomlázky starostka a radní městské části předají tam, kde udělají radost. Například dětem ze základní a mateřské školy pro děti zdravotníků, seniorům v domě s pečovatelskou službou, do Knihovny na Vinohradech i na ploty základních škol. 

„Velikonoce jsou nejvýznamnějšími křesťanskými svátky a oslavou příchodu jara. Na dvojce jsme je vždy pojímali jako tradiční možnost vzájemného setkání. Před ,covidem´probíhaly na náměstí Míru tradiční velikonoční trhy a v jejich rámci městská část pořádala Modré pondělí u Ludmily. Návštěvníkům se rozdával velikonoční mazanec a čaj, děti si mohly vyrábět velikonoční dekorace, které si buď odnesly domů, nebo jimi ozdobily nachystané břízy. Zároveň i další organizace a školy k Velikonocům vždy připravovaly mnoho doprovodných akcí. O to víc mne mrzí, že letos všichni zažíváme Velikonoce jinak. Doufáme, že se příští rok ke všem tradicím budeme moci zase vrátit a že budeme moci přivítat jaro s plnou parádou a zase společně,“ uvedla starostka. 

Během velikonočních svátků navštíví rodiče a možná i sestru. „Udělám si test na koronavirus, věřím, že bude negativní,“ dodala. Ráda by také zašla do kostela sv. Ludmily na náměstí Míru na bohoslužbu.


Autor: TZ, red

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru