Dnes Pondělí - zatazeno 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Strážníci v Praze 2 upletli šest set pomlázek, zástupci radnice je rozvezou do škol a seniorům
Pomlázky, které upletli strážníci z druhé městské části. Foto(2x): P2

Strážníci v Praze 2 upletli šest set pomlázek, zástupci radnice je rozvezou do škol a seniorům

Dvanáctý ročník akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli pokračující pandemii už podruhé v řadě jinou podobu. Stejně jako loni však malí koledníci o tento symbol Velikonoc ani letos nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.  
cernochova-pomlazky

Starostka Jana Černochová s pomlázkami od strážníků

Aktuální pandemická situace pořádání veřejných akcí neumožňuje. Druhá městská část ale nechce svátky jara lidem na Dvojce úplně odepřít, a tak se v pondělí 29. března na náměstí Míru pro dokreslení velikonoční atmosféry objevila velikonoční výzdoba. 

Starostka Jana Černochová převzala z rukou městských strážníků pomlázky, které strážníci každoročně ve volném čase pletou pro nejmenší obyvatele. Letos tři strážníci během dvou víkendů upletli šest stovek pomlázek.

V následujících dnech pomlázky starostka a radní městské části předají tam, kde udělají radost. Například dětem ze základní a mateřské školy pro děti zdravotníků, seniorům v domě s pečovatelskou službou, do Knihovny na Vinohradech i na ploty základních škol. 

„Velikonoce jsou nejvýznamnějšími křesťanskými svátky a oslavou příchodu jara. Na dvojce jsme je vždy pojímali jako tradiční možnost vzájemného setkání. Před ,covidem´probíhaly na náměstí Míru tradiční velikonoční trhy a v jejich rámci městská část pořádala Modré pondělí u Ludmily. Návštěvníkům se rozdával velikonoční mazanec a čaj, děti si mohly vyrábět velikonoční dekorace, které si buď odnesly domů, nebo jimi ozdobily nachystané břízy. Zároveň i další organizace a školy k Velikonocům vždy připravovaly mnoho doprovodných akcí. O to víc mne mrzí, že letos všichni zažíváme Velikonoce jinak. Doufáme, že se příští rok ke všem tradicím budeme moci zase vrátit a že budeme moci přivítat jaro s plnou parádou a zase společně,“ uvedla starostka. 

Během velikonočních svátků navštíví rodiče a možná i sestru. „Udělám si test na koronavirus, věřím, že bude negativní,“ dodala. Ráda by také zašla do kostela sv. Ludmily na náměstí Míru na bohoslužbu.


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

Včera v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru