Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Strážníci v Praze 2 upletli šest set pomlázek, zástupci radnice je rozvezou do škol a seniorům
Pomlázky, které upletli strážníci z druhé městské části. Foto(2x): P2

Strážníci v Praze 2 upletli šest set pomlázek, zástupci radnice je rozvezou do škol a seniorům

Dvanáctý ročník akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli pokračující pandemii už podruhé v řadě jinou podobu. Stejně jako loni však malí koledníci o tento symbol Velikonoc ani letos nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.  
cernochova-pomlazky

Starostka Jana Černochová s pomlázkami od strážníků

Aktuální pandemická situace pořádání veřejných akcí neumožňuje. Druhá městská část ale nechce svátky jara lidem na Dvojce úplně odepřít, a tak se v pondělí 29. března na náměstí Míru pro dokreslení velikonoční atmosféry objevila velikonoční výzdoba. 

Starostka Jana Černochová převzala z rukou městských strážníků pomlázky, které strážníci každoročně ve volném čase pletou pro nejmenší obyvatele. Letos tři strážníci během dvou víkendů upletli šest stovek pomlázek.

V následujících dnech pomlázky starostka a radní městské části předají tam, kde udělají radost. Například dětem ze základní a mateřské školy pro děti zdravotníků, seniorům v domě s pečovatelskou službou, do Knihovny na Vinohradech i na ploty základních škol. 

„Velikonoce jsou nejvýznamnějšími křesťanskými svátky a oslavou příchodu jara. Na dvojce jsme je vždy pojímali jako tradiční možnost vzájemného setkání. Před ,covidem´probíhaly na náměstí Míru tradiční velikonoční trhy a v jejich rámci městská část pořádala Modré pondělí u Ludmily. Návštěvníkům se rozdával velikonoční mazanec a čaj, děti si mohly vyrábět velikonoční dekorace, které si buď odnesly domů, nebo jimi ozdobily nachystané břízy. Zároveň i další organizace a školy k Velikonocům vždy připravovaly mnoho doprovodných akcí. O to víc mne mrzí, že letos všichni zažíváme Velikonoce jinak. Doufáme, že se příští rok ke všem tradicím budeme moci zase vrátit a že budeme moci přivítat jaro s plnou parádou a zase společně,“ uvedla starostka. 

Během velikonočních svátků navštíví rodiče a možná i sestru. „Udělám si test na koronavirus, věřím, že bude negativní,“ dodala. Ráda by také zašla do kostela sv. Ludmily na náměstí Míru na bohoslužbu.


Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru