dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Strážníci už nebudou dostávat věcné dary za délku služby
Ředitel městské policie hl. m. Prahy Eduard Šuster. Foto: MP Praha

Strážníci už nebudou dostávat věcné dary za délku služby

Ředitel Městské policie hl. města Prahy Eduard Šuster se s ohledem na veškeré zjištěné skutečnosti rozhodl celý stávající systém odměňování zaměstnanců policie věcnými dary za délku služby, jako jsou například hodinky, prsteny a cihličky, zrušit.

„Nákup těchto dárkových předmětů jsem začal prověřovat v průběhu měsíce března, čili zhruba měsíc před samotnou medializací. Nechal jsem prověřit ryzost a váhu cihliček a dále jsem si vyžádal certifikaci od dodavatele,“ uvedl Eduard Šuster.

Připomněl, že všechny materiály, které v této věci v průběhu března shromáždil, 5. dubna postoupil Inspekci MP k prošetření.

„Po svém nástupu do funkce ředitele Městské policie hl. m. Prahy jsem jasně deklaroval, že zakázky a smlouvy, u nichž získám ve vztahu k jejich správnosti a efektivnosti nějakou pochybnost, prověřím, což jsem učinil. Veškeré kroky, které činím v souvislosti s touto kauzou, jsou zcela v souladu s tím, co jsem deklaroval,“ pokračoval.

Šetření Inspekce MP ve věci veřejné zakázky na dodávku dárkových stříbrných cihliček vedlo k závěru, že nelze jednoznačně vyloučit důvodné podezření ze spáchání trestného činu majetkového charakteru.

Proto byla celá věc postoupena věcně a místně příslušným orgánům činným v trestním řízení. Zakázky související s ostatními věcnými dary jsou i nadále předmětem šetření inspekce.

„ S ohledem na veškeré zjištěné skutečnosti jsem se rozhodl celý stávající systém odměňování zaměstnanců Městské policie Praha věcnými dary za délku služby zrušit. Zároveň velmi usilovně pracuji na novém systému oceňování zaměstnanců za délku služby, a to i ve spolupráci s odborovými organizacemi,“ dodal Eduard Šuster.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru